Jakub Forgács Správy

Skvelá správa z Banskobystrického kraja: Má najmenej nových prípadov koronavírusu

Počet pozitívne testovaných na koronavírus na Slovensku vzrástol o necelú stovku. Nové prípady odhalili iba v troch okresoch Banskobystrického kraja.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa z Banskobystrického kraja: Má najmenej nových prípadov koronavírusu
Zdroj: TASR/František Iván

Na Slovensku za pondelok pribudlo 95 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 150 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Je to 1,64 % z 5 776 ukončených RT-PCR vyšetrení a 0,32 % z 47 165 anti­génnych testov. V utorok o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR na svojej webovej stránke.

„Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 1 836 467 za predchádzajúci deň pribudlo 6 074 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 997 983 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 17 241 ľudí,“ upresnil rezort.

Najmenej z krajov

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo podľa MZ SR v Žilinskom kraji (25), nasledujú Bratislavský (13), Trenčiansky (13), Trnavský (12), Košický (11), Prešovský (11), Nitriansky (6) a Banskobystrický (4). „Je medzi nimi 48 mužov a 47 žien,“ upresnil rezort.

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) upresnilo, že nové prípady v kraji pribudli v okresoch Banská Bystrica, Poltár (po 1) a Žiar nad Hronom (2).

Nulu nových prípadov majú okresy Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen a Žarnovica.

Ďalšie aktuálne správy

Pribudlo hospitalizovaných

V nemocniciach je podľa MZ SR hospitalizovaných 334 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 252 ľudí. „Na JIS je 24 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 31 osôb,“ upresnil rezort.

„Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o deväť osôb,“ dodalo MZ SR s tým, že celkový počet úmrtí „na Covid“ je 12 423 a celkový počet úmrtí „s Covidom“ je 2 426.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Banskobystrického kraja

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM