Jakub Forgács Samospráva

Skvelá správa pre vodičov. Na bystrickom sídlisku vyrastá parkovisko so 116 miestami

Práce sa začali a bagre sa zahryzli do zeminy. V Sásovej vyrastá nové parkovisko a pribudnúť má aj zeleň.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre vodičov. Na bystrickom sídlisku vyrastá parkovisko so 116 miestami
2
Galéria
Zdroj: TASR

Obyvatelia panelových domov na najfrekventova­nejšej Rudohorskej ulici na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici, by mali mať už od septembra k dispozícii 116 nových parkovacích miest. Výstavbu parkoviska, ktorú pripravuje od roku 2015 banskobys­trická samospráva, je v plnom prúde a šesťtýždňový termín by mal byť dodržaný.

Stavbu parkoviska posunula vlani petícia tamojších obyvateľov, ktorí požadovali, aby sa stojiská áut posunuli ďalej od obytných blokov. „Nakoniec sa našlo kompromisné riešenie tým, že sme ubrali deväť parkovacích miest a stavbu posunuli,“ uviedol na utorkovom brífingu priamo na stavbe primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

Parkovisko vyrástlo na mieste, kde boli predtým rôzne predajné stánky. Pre jeho výstavbu bolo treba vyrúbať aj niekoľko stromov, podľa primátora tam však bude nanovo vysadených 240 kríkov a 32 stromov.

Nové parkovisko vyjde mesto na 300 000 eur, približne 100 000 eur z tejto sumy predstavuje štátna dotácia. Obyvatelia Sásovej budú môcť na miestach stáť zdarma.

Mesto pripravuje v tomto období výstavbu aj ďalších parkovacích plôch a to na sídlisku Podlavice, kde by malo vzniknúť 46 parkovacích miest, 156 miest sa vybuduje na Fončorde a ďalšie na Tatranskej ulici.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z výstavby nového parkoviska v Sásovej!

V OBRAZOCH: V Sásovej vyrastá nové parkovisko. Vznikne 116 parkovacích miest
2
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM