Jakub Forgács Správy

Situácia v Rooseveltovej nemocnici je stabilná: Čo však odporúča pacientom?

V bystrickej nemocnici sú zatiaľ schopní zabezpečiť aj plánované operačné zákroky a ambulancie v rámci možností ordinujú.

Ilustračný obrázok k článku Situácia v Rooseveltovej nemocnici je stabilná: Čo však odporúča pacientom?
3
Galéria
Zdroj: FNsP F. D. Roosevelta

Hoci nemocnice v regiónoch s vysokým počtom nakazených to majú náročné, situácia v Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta sa dá nazvať aktuálne stabilná. Informovala o tom nemocnica na svojej facebookovej stránke.

Traja na podpore dýchania

„Na oddelení infektológie je obsadených 16 zo 45 lôžok a sú ešte voľné kapacity pre pacientov s ochorením Covid-19,“ uvádza nemocnica.

Na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU sú podľa slov nemocnice hospitalizovaní traja pacienti, ktorí si vyžadujú podporu dýchania.

Odporúčanie nemocnice

„K piatku je pozitívne testovaných 12 zamestnancov. Personálna situácia je v túto chvíľu zvládnuteľná,“ píše sa na stránke s tým, že zatiaľ sú v nemocnici schopní zabezpečiť aj plánované operačné zákroky.

„Ambulancie v rámci možností ordinujú, ale pokiaľ to pacientom umožňuje zdravotný stav, odporúčame kontaktovať svojho lekára telefonicky a uprednostniť e – recept,“ dodáva nemocnica, podľa ktorej bude ďalší vývoj v nemocnici úzko súvisieť s vývojom epidemiologickej situácie v kraji.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Opatrenia v bystrickej nemocnici
3
Galéria
Zdroj: FNsP F. D. Roosevelta
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie