Monika Obrtalová Krimi

Šesť obvinených ide do väzby

Sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku – pracovisko Banská Bystrica, vzal dnes do väzby šesť obvinených osôb. Dôvodom väzby je možná obava z ovplyvňovania svedkov. Obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd. O

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry médiám uviedol: „U niektorých som žiadal aj tzv. útekovú väzbu alebo pokračovaciu, to zvážim v ďalších dňoch, či podám sťažnosť.“ Všetci svoju vinu podľa jeho slov popierali. Súd najprv rozhodol o vzatí do väzby piatich obvinených, o šiestom sa rozhodovalo potom.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v stredu (16.11.) návrh na vzatie do väzby zatiaľ na piatich obvinených Tibora V., Miroslava A., Mateja Š., Milana Š. a Karola S. Pokiaľ ide o šiesteho obvineného, je ním Michal S. Obvinení sú za zločiny založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti, za zločin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky, za obzvlášť závažný zločin vydierania.

Zdroj: TASR

pitovci
4
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie