Jakub Forgács Správy

Šarkaniáda, zápolenie v bazéne aj korčuliarske preteky. Bystrica bude žiť športom

Mesto Banská Bystrica, miestne športové kluby, ale aj základné a materské školy pripravili počas Európskeho týždňa športu celý rad aktivít pre malých i veľkých záujemcov.

Ilustračný obrázok k článku Šarkaniáda, zápolenie v bazéne aj korčuliarske preteky. Bystrica bude žiť športom
4
Galéria
Zdroj: TASR

Banská Bystrica sa pravidelne zapája do iniciatívy Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Obľúbený Európsky týždeň športu odštartoval v pondelok a potrvá až do 30. septembra 2019. Informovala o tom hovorkyňa primátora Dominika Mojžišová.

Hlavnou témou kampane ostáva výzva „BeActive“, ktorá má ľudí nabádať k pohybu nielen počas tohto týždňa, ale po celý rok. Mesto Banská Bystrica, miestne športové kluby, ale aj základné a materské školy pripravili celý rad aktivít pre malých i veľkých záujemcov.

„Som veľmi rád, že v našom meste je o športové podujatia záujem u všetkých vekových kategórií. Banskobystričania neberú pohyb len ako povinnosť, ale ako radosť. Vždy sa do aktivít zapájajú s úsmevom a súdržne podporujú aj našich športovcov, ktorí mesto pod Urpínom reprezentujú. Obnovili sme ihriská a telocvične, otvorili sme novú cyklotrasu a v týchto dňoch sa pripravujeme na Európsky olympijský festival mládeže, vďaka ktorému sa športová infraštruktúra ešte zlepší,“ hovorí primátor mesta Ján Nosko.

Žiť športom to bude najmä vo štvrtok, 26. septembra 2019. Od 9:00 do 11:30 sa najmenšie deti z materských škôl stretnú na dopravnom ihrisku MŠ Šalgotarjánska, kde budú môcť získať svoj prvý detský vodičák. Staršie deti zo základných škôl si od 8:00 do 12:00 na Urpíne užijú Šarkaniádu a súťažiť budú aj učitelia. Sily si zmerajú v Pedagogickom raketlone v TC Baseline od 17:00 do 20:00. O deň neskôr sa na Štiavničkách uskutoční Plavecká štafeta žiakov, počas ktorej budú deti zo základných škôl medzi sebou súperiť v plávaní.

V sobotu od 10:00 do 18:00 sa v športovej hale Filozofickej fakulty UMB uskutoční už ročník Európskeho turnaja univerzít. Účasť bude vysoká, nakoľko sa očakáva približne 300 súťažiacich zo 40 klubov. Od 9:30 do 14:00 pripravil Lyžiarsky oddiel Mladosť Korčuliarsku inline časovku pre deti od 6 do 15 rokov v Parku pod Pamätníkom SNP, kde sa uskutoční aj bohatý sprievodný program pre najmenších.

Ukončenie Európskeho týždňa športu sa uskutoční cez víkend, 29. – 30. septembra v telocvični na Magurskej ulici a bude patriť bojovým umeniam. Hlavný tréner Octagon Fighting Academy Ilja Škondrič sa na dvojdňovom seminári MMA podelí o svoje skúsenosti a nadšencom tohto športu odovzdá cenné rady.

Európsky týždeň športu v Banskej Bystrici
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM