Jakub Forgács Futbal

Po necelom roku dostal slovenský futbalový rozhodca Mário Vlk ďalší trest od Komisie rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ). Tentoraz za chybný verdikt v zápase 8. kola Corgoň ligy medzi Spartakom Trnava a Duklou Banská Bystrica (2:1).

Ilustračný obrázok k článku Rozhodca zápasu Bystrice s Trnavou potrestaný: Vlkove rozhodnutie nám dopomohlo k prehre
Zdroj: Webnoviny.sk

Vlk sa podľa stanoviska KR SFZ zo dňa 3. septembra 2013 dopustil závažnej chyby v 46. minúte spomínaného stretnutia. Hlavný rozhodca nesprávne nariadil pokutový kop za faul, po ktorom bol navyše vylúčený hosťujúci Ján Nosko. Trnavčan Kuzma síce nariadenú penaltu nepremenil, Spartak však zvíťazil nad Banskou Bystricou 2:1. Vedenie hostí sa následne po zápase odhodlalo podať sťažnosť, po ktorej si slovenský arbiter nefúkne do píšťalky v dvoch zápasoch.

V tom istom zápase sa podľa stanoviska KR SFZ dopustila veľkej chyby aj asistentka hlavného rozhodcu na čiare Mária Súkeníková. Jej pochybenie nastalo v 35. minúte zápasu, keď nechala hru pokračovať napriek evidentnému ofsajdu, z čoho pramenil gól hosťujúceho útočníka Pavla Jurča. Za závažný nedostatok pozastavila KR SFZ asistentke rozhodcu nomináciu na dve súťažné stretnutia.

Vlk pykal za chybné verdikty aj v minulej sezóne. KR SFZ totiž uznala dve zo štyroch sťažností Spartaka Trnava po minuloročnom zápase 13. kola Corgoň ligy 2012/2013 proti MŠK Žilina (1:2) za oprávnené. Slovenský ligový arbiter si vtedy nezapískal v niekoľkých nasledujúcich stretnutiach.