Jakub Forgács Správy

Rokovanie Gogolu s nemeckým diplomatom: Hovorilo sa o pritiahnutí turistov do Bystrice

Prvou oficiálnou návštevou mesta v tomto roku bol významný zahraničný hosť. Stály zástupca veľvyslanca Spolkovej republiky Nemecko Reinhard Wiemer s primátorom Gogolom rozoberali aj partnerskú spoluprácu s nemeckými spoločnosťami a možnosti Bystrice v oblasti cestovného ruchu.

Ilustračný obrázok k článku Rokovanie Gogolu s nemeckým diplomatom: Hovorilo sa o pritiahnutí turistov do Bystrice
Zdroj: Dnes24.sk

Primátor mesta ho v utorok prijal v budove radnice, kde diskutovali o možnostiach posilnenia spolupráce medzi samosprávou a ambasádou. Reinhard Wiemer na stretnutí pripomenul, že Slovensko sa za menej než dve dekády stalo stabilným partnerom nemeckým spoločnostiam. Tie spolu zamestnávajú takmer 100 000 ľudí. V Banskej Bystrici patrí k významným zamestnávateľom spoločnosť Burgmaier, ktorá bola prvou spoločnosťou pôsobiacou v Priemyselnom parku Šalková.

Spolupráca s nemeckými partnermi v priemyselnej oblasti je podľa primátora Petra Gogolu pre náš región veľmi zaujímavá. „Okrem toho sa nám vďaka aktivitám niektorých subjektov cestovného ruchu otvára možnosť ponúknuť naše mesto a okolie nemeckým turistom ako atraktívnu destináciu. Verím, že vďaka zlepšujúcej sa úrovni poskytovaných služieb, kvalifikovaným sprievodcom s dobrou znalosťou nemeckého jazyka a propagačným materiálom v nemeckom jazyku bude Banskú Bystricu navštevovať stále väčší počet turistov z Nemecka,“ povedal Gogola.

Zástupca veľvyslanca Spolkovej republiky Nemecko Reinhard Wiemer pôsobil na Slovensku už v rokoch 1993 – 1996 a stál tak pri zrode samostatného Slovenska. V tomto kontexte pozitívne zhodnotil možnosť stáť pri vzniku nového štátu a formovaní jeho diplomacie.

Foto: Vlado Veverka

Prvá oficiálna návšteva v tomto roku bola z Nemecka
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM