Rok väzenia pre 28-ročného vodiča

Trest odňatia slobody na jeden rok a zákaz viesť motorové vozidlá na tri roky potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 28-ročného Viliama Demčáka z obce Komárany v okrese Vranov

Webnoviny -

Demčák nesprávnou jazdou spôsobil pri Podkriváni neďaleko Detvy dopravnú nehodu, pri ktorej zahynul jeden človek a zranilo sa ďalších šesť ľudí.

Demčák pred rokom viedol úžitkové vozidlo Mercedes Benz v smere od Detvy na Lučenec. V katastri obce Podkriváň predbiehal najmenej dva kamióny a v protismere sa zrazil s autobusom. Pri havárii zahynul na mieste Demčákov 22-ročný spolujazdec a ťažko sa zranil druhý 29-ročný spolujazdec. V autobuse ľahšie zranenia utrpel vodič a štyri cestujúce.

Okresný súd vo Zvolene vymeral Demčákovi jeden rok väzenia v najmiernejšej skupine a na tri roky mu zakázal viesť motorové vozidlá. Demčák sa odvolal a požadoval podmienečný trest s tým, že veľmi ľutuje, čo sa stalo. Poukazoval na svoj bezúhonný život, dobré výsledky pri štúdiu na Drevárskej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene a na to, že tragická havária poznačila i jeho zdravotný stav. Odvolací senát mu nevyhovel a pôvodný verdikt potvrdil. Podľa súdu Demčák hrubo porušil viaceré dôležité povinnosti vodiča. Ak by sa šofér autobusu nesnažil urýchlene zabrzdiť, mohli byť následky ešte tragickejšie. Predseda senátu poukázal na to, že podľa trestnej sadzby je za dopravnú nehodu so smrteľnými následkami dva až päť rokov väzenia. Vzhľadom na okolnosti prípadu považuje krajský súd ročný trest za primeraný. Jeho rozhodnutie je právoplatné.

SITA

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.