Rekonštrukcia zimného štadióna v Banskej Bystrici potrebuje ešte asi 2 mil. €

Rekonštrukcia banskobystrického zimného štadióna, ktorá sa začala vlani, stála doteraz zhruba 1,33 milióna eur, jej dokončenie na budúci rok si vyžiada ešte približne dva milióny eur.

Webnoviny -

Uviedol to na dnešnej tlačovej besede banskobystrický primátor Ivan Saktor s tým, že výsledkom by mala byť multifunkčná hala s kapacitou hľadiska okolo 3 500 miest vhodná aj na usporadúvanie kultúrnych podujatí.

„Investovali sme málo, tento štadión potrebuje viac prostriedkov. Pohybujeme sa v našich možnostiach,“ povedal Saktor. Pripomenul, že je to nielen investícia do vrcholového hokeja, ale štadión využíva aj verejnosť. Konkrétne na verejné korčuľovania a na projekt korčuliarskej gramotnosti pre žiakov banskobystrických základných škôl.

Saktor uviedol, že dokončenie rekonštrukcie zimného štadióna nebude mesto financovať z vlastných kapitálových výdavkov a ani z úveru. „Pôjdeme do inej formy financovania, kde rozložíme splátky financovania na dlhšie obdobie,“ povedal Saktor. Spresnil, že má ísť o takzvaný re-lízing, alebo spätný lízing, keď financujúca inštitúcia získa štadión do svojho majetku a mesto ho bude užívať a po splnení lízingových podmienok získa späť do svojho majetku. Podobný spôsob financovania Saktor v minulosti avizoval aj pri rekonštrukcii banskobystrickej radnice, k tomu však nedošlo.

Riaditeľ Správy športových a telovýchovných zariadení mesta Banská Bystrica Ivan Šabo uviedol, že tento rok do začiatku hokejovej sezóny vybudovali na zimnom štadióne novú južnú tribúnu a zázemie pre hokejistov pod ňou. Treba ešte zrekonštruovať severnú tribúnu a vybudovať pod ňou šatne pre mládež, krasokorčuliarov a verejnosť. Pripomenul, že štadión bude v tejto sezóne otvorený pre verejnosť každú sobotu a nedeľu od 14:00 do 15:30, kým v minulej sezóne bol štadión otvorený na verejné korčuľovanie spolu len 15-krát. Cena verejného korčuľovania zostáva jedno euro. Okrem toho bude v stredu od 16:00 do 17:00 otvorený výhradne pre mládež a to bezplatne. V utorky a stredy budú mať štadión k dispozícii na poldruhahodiny školské kluby základných škôl, tiež zadarmo.

SITA

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.