Marcel Páleš Kultúra

Raperi AMO oslávia 10. výročie aj pod Urpínom: Predstavia nový album Rok nula

Slovenská hip-hopová formácia AMO oslavuje desiate výročie a pri tejto príležitosti vydáva album s názvom Rok nula. V rámci koncertného turné zavítajú aj pod Urpín.

Ilustračný obrázok k článku Raperi AMO oslávia 10. výročie aj pod Urpínom: Predstavia nový album Rok nula
Zdroj: TASR

„Tento rok je pre nás rokom zmien, zásadných zmien. Veľa vecí v našom živote akoby začína, je to rok prehodnotenia hodnôt a cieľov. Možno to vyznieva zvláštne, ale čas od času to urobiť treba,“ odkázali AMO & Band svojim fanúšikom.

Dvanásť skladieb vrátane Zlatých čias

Rok nula bude pre Opaka a Moeho už štvrtým albumom a fanúšikom na ňom ponúknu dvanásť skladieb vrátane singlov Zlaté časy a Doma.Hlavným producentom albumu je klavirista Marcel Vén, ktorý spolu s Moem produkoval nosnú časť štúdiovky. Okrem nich sa na produkcii podieľali aj Smart, Damalistik, Djei Gogo (United Flavour) a Fatte.

Na albume pritom hosťovalo len zopár ďalších umelcov. „Nie je ich veľa, ale sú o to vzácnejší: Strapo, Xindl X a Juraj Benetin z Korben Dallas.“ Práve s Jurajom Benetinom si Opak a Moe zaspievali v skladbe Femme Fatale, ktorá je tretím singlom.

AMO & Band budú nový album propagovať aj prostredníctvom jesenného celoslovenského AMO Sony Xperia Tour 2013. Sériu koncertov odštartujú už v prvý októbrový víkend a pokračovať budú až do začiatku novembra. Sprevádzať ich budú aj dídžeji formácie Emonoizboyz.

Špeciálne aj na vinylovej platni

Počas koncertov si budú môcť priaznivci skupiny zakúpiť nový album nielen vo forme CD, ale aj na vinylovej platni. „Časť vecí na našom albume je mixovaná v analógovom štúdiu. A tak sme si povedali, že by sa patrilo tento zvuk zachytiť aj na vinyl,“ vysvetlil Moe.

„Robievali sme to aj predtým – ako jedna z mála kapiel sme v čase, keď sa hrávalo hlavne z platní, vydali vinyl čisto s našimi inštrumentálkami (okrem iných, vinylov sme vydali viac), aby sme hrali na koncertoch hlavne našu hudbu. Takže vinyl vždy bol a je pre nás veľká vec,“ dodal.

Navyše o CD, ktoré vyšlo ako prvé z lisu, budú môcť fanúšikovia súťažiť ešte pred oficiálnym vydaním albumu 16. septembra. Zaujemcovia sa môžu do súťaže zapojiť na webstránke www.roknula.sk.

Raperi z AMO sa počas svojho koncertného turné zastavia 5. 10. aj v Banskej Bystrici, a to v Klube 77.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM