Jakub Forgács Rôzne

Rada študentov raňajkovala s primátorom: Vzájomnú spoluprácu ohodnotila na jednotku

Zástupcovia Rady študentov mesta Banská Bystrica vo štvrtok uzavreli prvý rok svojho pôsobenia v spoločnosti vedenia mesta. Na mestskom úrade sa zúčastnili podujatia Raňajky s primátorom, ktorého cieľom bolo zhodnotiť vzájomnú spoluprácu.

Ilustračný obrázok k článku Rada študentov raňajkovala s primátorom: Vzájomnú spoluprácu ohodnotila na jednotku
Zdroj: Dnes24.sk

Medzi témami spoločných rozhovorov dominovalo predstavenie projektov Rady študentov, informácie o spolupráci s mestom a rekapitulácia riešených problémov. Študenti predstavili primátorovi mesta Banská Bystrica a viceprimátorke Kataríne Čižmárovej svoje nosné projekty pod názvom Zapoj seba, spoznaj veľa a Berte nás vážne. Cieľom projektov je prostredníctvom rôznych aktivít a podujatí zapojiť mladých Banskobystričanov do verejného života a prebudiť ich záujem o veci verejné.

Mesto oceňuje, že mladí nie sú pasívni

Primátor ocenil aktivity mladých, ktoré sú podľa jeho slov dobrým príkladom toho, ako sa veci dajú robiť, keď je chuť a vôľa. „Chcem vás ubezpečiť, že keď prídete s dobrým nápadom, ako doplniť kultúrny program v Banskej Bystrici, vedenie mesta vám rado vyjde v ústrety a podá vám pomocnú ruku,“ povedal na stretnutí primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola.

„Chýbalo mi prepojenie mesta na študentov stredných a vysokých škôl, a preto veľmi oceňujem aktivitu Rady študentov a to, akým spôsobom sa svojej úlohy ujali. Kladne hodnotím aj fakt, že mladí ľudia nečakajú pasívne na pomoc mesta, ale vyhrnuli si rukávy a s pomocou rôznych projektov získavajú finančné prostriedky na uskutočnenie svojich aktivít,“ vyjadrila sa viceprimátorka mesta Katarína Čižmárová.

Rada študentov si spoluprácu pochvaľuje

K pôsobeniu Rady študentov sa vyjadril aj jej predseda, Jaroslav Dodok. „Spoluprácu medzi Radou študentov a vedením mesta hodnotíme známkou jedna. Prístup, aj záujem zo strany pána primátora a pani viceprimátorky je potrebné skutočne oceniť. Zaujímajú sa o mládežnícku politiku, ústretovo sa s nami stretávajú a počúvajú názory mladých ľudí. Banská Bystrica je preto v tejto oblasti veľmi dobrým príkladom pre ostatné slovenské mestá,“ povedal.

Rada študentov pripravuje v rámci projektu Zapoj seba, spoznaj veľa podujatie Maratón športu, ktoré sa uskutoční už dnes.

Foto: mesto BB

Rada študentov raňajkovala s vedením mesta: Vzájomnú spoluprácu ohodnotila na je
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM