Marcel Páleš Správy

Vzácna relikvia v Bystrici: Do mesta dorazí sklenená truhla s ostatkami dona Bosca

Relikvie dona Bosca putujú po saleziánskych strediskách na Slovensku v apríli s mottom: Don Bosco medzi nami. V tieto dni ich môžete vidieť aj v Banskej Bystrici!

Ilustračný obrázok k článku Vzácna relikvia v Bystrici: Do mesta dorazí sklenená truhla s ostatkami dona Bosca
Zdroj: TASR

Svätý Ján Bosco je zakladateľom saleziánskej duchovnej rodiny. Jeho telesné pozostatky si budú môcť uctiť veriaci aj v Banskej Bystrici počas dvoch dní, a to od 18. do 19. apríla, uviedla hovorkyňa Banskobystrickej diecézy Zuzana Juhaniaková. Vo štvrtok si ostatky svätého kňaza uctí a privíta banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec.

„Sklenená truhla s relikviami dona Bosca v kňazskom liturgickom oblečení bude sprístupnená verejnosti v Kostole Panny Márie Pomocnice kresťanov v Sásovej,“ pokračovala Juhaniaková. Pri tejto príležitosti bude Chovanec celebrovať svätú omšu, ktorá sa začne vo štvrtok o 18.30 h.

Púť po Slovensku a všetkých ostatných krajinách, kde je saleziánska rodina prítomná, sa uskutočňuje už od roku 2009. Je prípravou na blížiace sa 200. výročie narodenia svätého Jána Bosca, ktorý sa narodil 16. augusta 1815.

„Apoštolská penitenciária v máji 2009 udelila možnosť získať plnomocné odpustky každému, kto si uctí putujúce relikvie svätého kňaza a pridá modlitbu Pána, vyznanie viery a vzývanie Panny Márie Pomocnice a svätého Jána Bosca,“ informovala Juhaniaková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM