Prvý víkend v novom roku Bystrica nespí: Pozrite si PREHĽAD možností, kam vyraziť...

Starý rok je už len v spomienke a začíname ten nový. Ani v ňom sa však v Bystrici nudiť nebudeme, keďže v meste či v jeho okolí sa stále čosi deje. Aj prvý víkend je toho dôkazom...

Marcel Páleš
Ilustračný obrázok k článku Prvý víkend v novom roku Bystrica nespí: Pozrite si PREHĽAD možností, kam vyraziť...
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

KONCERTY:

 • 3. 1. Koliba u sv. Krištofa, Uľanská cesta 170 – Ľudová hudba Mariana Krnáčika
 • 4. 1. Koliba u sv. Krištofa, Uľanská cesta 170 – Slančíkovci
 • 4. 1. 19:00 Štátna opera – NOVOROČNÝ KONCERT ŠTÁTNEJ OPERY – zostavený zo slávnych operných árií, duetov a zborov. Účinkujú sólisti: Katarína PROCHÁZKOVÁ, Patrícia SOLOTRUKOVÁ, Dušan ŠIMO, Hosť večera: Dalibor JENIS, Spoluúčinkuje zbor a orchester Štátnej opery

DIVADLO:

 • 5. 1. 10:00 BDNR – AKVAbatoláRIUM – Interaktívne predstavenie pre batoľatá a ich rodičov. Pokračovanie projektu Batolárium. Forma inscenácie je úplne prispôsobená prirodzeným potrebám batoliat, plne rešpektuje neposednosť detí, zapája ich do diania a interaktívne s nimi pracuje.
 • 5. 1. 16:00 BDNR – DOBRÚ CHUŤ, VLK! /Marta Guśniowska/ – Hra o výnimočnom priateľstve plná humoru a nonsensu. Niekedy sa v rozprávkach stane aj čosi celkom nezvyčajné. Čo sa však musí stať, aby sa stal z vlka vegetarián a zajačik zavýjal na mesiac? Rozprávka, ktorá odhalí, ako to dopadne, keď sa výchovy malého zajačika ujme starnúci uhundraný vlk.

VÝSTAVY:

 • piatok, sobota, nedeľa – Stredoslovenská galéria, Dolná 8 – MINÚTOVÉ ROMÁNY – Výstavný projekt je scénou na uvedenie a konfrontáciu performatívnych prístupov Imre Buktu (HU), Ľubomíra Ďurčeka (SK), Jiřího Kovandu (CZ) zo 70. a 80. rokov 20. storočia. Títo umelci úsporným gestom fotograficky dokumentovanej civilnej performancie, alebo efemérnej intervencie v mestskom, či vidieckom prostredí aktivujú imagináciu diváka…
 • piatok a sobota, Štátna vedecká knižnica – MICHAL TOKOVSKÝ: ČARO STARÝCH GRAMOFÓNOV – Zbierka historických gramofónov a fonografov nadšenca a zberateľa Michala Tokovského určite zaujme nejedného návštevníka Galérie v podkroví. Výstava prezentuje vývoj zvukovej reprodukcie pre domácnosti prvej polovice 20. storočia.
 • piatok, sobota, nedeľa Stredoslovenská galéria, Dolná 8 – 1848 – Cieľom malej výstavnej intervencie 1848 je dať cez konkrétne diela do prehľadnej súvislosti ľahko zjednodušované vzťahy, týkajúce sa spoločnosti, od ktorej žiadame, aby bola solidárnym a rovnostárskym spoločenstvom. Prehliadka je schematickou úvahou o spoločnosti, v ktorej nie tí najchudobnejší (a ich 65 Eur mesačne) sú zodpovední za „pracujúcu chudobu“, ale ziskuchtivá vládnuca skupina a rozhodujúca orientácia spoločnosti na zisk.
 • piatok a sobota, Štátna vedecká knižnica – DEDINA ROKA
 • piatok a sobota, átrium ŠVK – STOPY: OBYVATELIA VARŠAVY 1899 – 1944 – Panelová výstava fotografií.
 • piatok, sobota, nedeľa Stredoslovenské osvetové stredisko, Dolná 35 – IMRICH SZALAI: Z TVORBY – Výstava amatérskeho výtvarníka.
 • piatok a sobota, Štátna vedecká knižnica – ZAUJÍMAVOSTI Z DEPOZITÁRA – Štátna vedecká knižnica – Literárne a hudobné múzeum Vás pozýva na výstavu s názvom Zaujímavosti z depozitára. Tentokrát pre Vás vybrali textilné a iné doplnky osobností slovenskej kultúry z fondu LHM.

KINO:

 • piatok, sobota, nedeľa 14:10 aj 16:00 – Cinemax – CHROBÁČIKOVIA: ÚDOLIE STRATENÝCH MRAVČEKOV – Francúzsko, 2013, animovaný, rodinný, 80 min., MP – Na malebnej lesnej čistinke sa jedného dňa rozpúta nepriateľstvo medzi kolóniami čiernych a červených mravcov. Príčinou sporu sú zvyšky jedla z pikniku, ktoré tam zanechal mladý pár. Odrazu sa uprostred znepriatelených strán objaví odvážna lienka. Skamaráti sa s čiernym mravčekom Mandiblom a pomôže mu zachrániť mravenisko.
 • piatok, sobota, nedeľa 14:20 Cinemax – HRY O ŽIVOT: SKÚŠKA OHŇOM – V druhej časti filmovej série Hry o život sa Katniss Everdeenová vracia domov po víťazstve v 74. Hrách o život spoločne s ďalším vyvoleným, Peetou Mellarkom. Ako víťazi musia opäť opustiť rodiny a priateľov a vydať sa na okružnú cestu po všetkých krajoch Panemu.
 • piatok, sobota, nedeľa 16:30 – KRÍDLA VIANOC – Česko, 2013, dráma, komédia, 110 min., MP-12 – Hrdinovia filmu dostanú možnosť niečo si priať a ich život sa tak rozbehne smerom, ktorý si sami určili. Množstvo „náhod“ im prinesie to, čo chceli a tak majú možnosť si svoje priania prežiť. V živote sme zodpovední nielen za všetko čo robíme, ale rovnako ta aj za to, čo hovoríme, čo si myslíme a po čom túžime.
 • piatok, sobota, nedeľa 14:00 Cinemax ESC – VTÁČÍ ÚLET – USA, 2013, animovaný, komédia, 90 min., MP – Animák Vtáčí úlet je príbehom dvoch odvážnych, hoci celkom obyčajných moriakov, ktorí vytvoria ambiciózny plán. Ich misiou je vrátiť čas a zachrániť seba a ďalších svojho druhu od istého konca na sviatočných stoloch. Reggie je naivný, no dobrosrdečný moriak, ktorý pred sviatkami žije so svojim kŕdľom. Mnohí z jeho druhov sú už pripravení byť súčasťou sviatočného stola, Reggie tomuto osudu uniká.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame