Jakub Forgács Kultúra

Prvý týždeň februára v Bystrici: Jeden klik a výber akcií máte ako na dlani

Ťahá vás to tancovať, za kultúrou alebo radšej športovať? Z prehľadu podujatí na týždeň si vyberie každý.

Ilustračný obrázok k článku Prvý týždeň februára v Bystrici: Jeden klik a výber akcií máte ako na dlani
43
Galéria

POSOLSTVO Z INEJ PLANÉTY

3. februára 2020 o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Podivná správa z inej planéty vychádza z poviedky ktorá sa nachádza v knihe Rozprávky od Hermanna Hesseho. Kto pozná jeho tvorbu, zrejme vytuší, že nejde úplne o rozprávky v tej podobe ako si ich predstavujeme.

CESTOVATEĽSKÝ UTOROK: GRUZÍNSKO

4. februára 2020 o 16:30, Tihányiovský kaštieľ

Obľúbené utorkové stretnutia v Tihányiovskom kaštieli so slovenskými svetobežníkmi pokračujú aj vo februári. Tentokrát sa spolu s ekológom Ondrejom Kameniarom vydáte do Gruzínska.

EMMERICH KÁLMAN: GRÓFKA MARICA

4. februára 2020 o 18:30, Štátna opera

Grófka Marica sa spája s neskorším obdobím Kálmánovej tvorby. Dostala prívlastok ako „najmaďarskejšia opereta“ a radí sa k posledným veľkým klasickým dielam svojho žánra. Dejovo nás prenáša do začiatku 20. storočia na maďarské panstvo krásnej a bohatej grófky Marice.

ČÍRA RADOSŤ

5. februára 2020 o 17:00 a 9. februára 2020 o 16:00, Divadlo Štúdio tanca

Projekt Divadla Štúdio tanca, ktorý spája tvorivú energiu umeleckého súboru a detských tanečníkov. Radosť ktorá je v každom z nás, radosť ktorá je neuchopiteľná, radosť ktorá je nevysvetliteľná. Presne tak sa bude formovať nová inscenácia.

POHNI HLAVOU – STAND UP

5. februára 2020 o 18:00, Robotnícky dom

Diskusno – zábavné podujatie so zameraním na kritické myslenie. Vstup na podujatie je voľný.

RE-START PARTY

5. februára 2020 o 20:00, Tour Club

Tešiť sa môžete na skvelú hudbu a osvetlenie, o ktorú sa postará LaDanza, študentské ceny, akcie a samozrejme, na svojich spolužiakov a spolužiačky.

DOBRÉ STRÁNKY V ARTFORE

6. februára 2020 o 18:00, Artforum

Skvelé hostiteľky Paulína Šedíková Čuhová a Zuzana Bariaková spolu so svojimi hosťami v živej diskusii o tých lepších stránkach. Prvé vydanie nové svojou návštevou poctí autorka Eva Urbanová, ktorej len koncom minulého roka vyšla detská kniha Jeleňatý a kravatý a spolu s ňou aj ilustrátorka Radka Čabrádi Tvrdoňová.

PIETRO MASCAGNI: RUGGERO LEONCAVALLO – SEDLIACKA ČESŤ/KOMEDIANTI

6. februára 2020 o 18:30, Štátna opera

Veristický dvojtitul Sedliacka česť (1890) a Komedianti (1892) patrí k zlatému fondu svetovej opery. Obe diela sú reprezentantmi operného prúdu, ktorý na konci 19. storočia zachvátil svet aj vďaka svojmu vernému zobrazovaniu ľudských emócií, vášní, pudov, žiarlivosti, či strachu.

ŠARIŠANCI – SO SRDCOM

7. februára 2020 o 19:00, Aula SZU

Koncertná tour známej ľudovej hudbyI pri príležitosti vydania nového albumu s názvom “So srdcom Šarišského temperamentu”. Na koncerte odznejú najznámejšie šarišské, melodické rusínske, temperamentné rómske piesne, či autorské piesne v podaní cimbalovej muziky.

TAJOMNÝ MAJÁK

7. februára 2020 o 19:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Záhady dospievania v malej dedine. Hra na hranici skutočnosti a snov. Titul pre teenagerské a dospelé publikum.

SONG LINES: EXPEDÍCIA 97/18

7. februára 2020 o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

S týmto predstavením sa môžete bezpečne vydať na vlastnú expedíciu do osobného vnútorného priestoru a priblížiť sa podstate tejto skúsenosti počas pokojne plynúceho toku slov a vedomého pohybu dvoch tiel, v ktorých sa zrkadlí osobná a kolektívna pamäť. Poetiku jazyka tohto diela výrazne podporujú piesne Boba Dylana, KD LANG a Nicka Cavea.

RUSALKA /Antonín Dvořák/

8. februára 2020 o 18:30, Štátna opera

Rusalku, dnes už opernú klasiku, ktorá nesmie chýbať v repertoári žiadneho operného domu, napísal Antonín Dvořák na motívy rozprávkového libreta Jaroslava Kvapila. Dielo je príbehom o vzťahu človeka a sveta prírodných živlov, o tragických následkoch stretnutia týchto dvoch svetov, o treste a odpustení.

BATOLÁRIUM

9. februára 2020 o 10:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Najmladší divadelný projekt na Slovensku! Interaktívne predstavenie pre batoľatá a ich rodičov. Pre batoľatá od 10 mesiacov do troch rokov.

GLOBAL VILLAGE: SPOZNAJ SVET V ZÁHRADE

9. februára 2020 o 16:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Prezentácia zahraničných dobrovoľníkov, ukážka ich tradičných tancov, jedál, ukážky ich zvykov. Budete mať možnosť spoznať ľudí nielen z Indonézie, Ukrajiny či Azerbajdžanu, ale aj ich príbehy a krajinu, z ktorej pochádzajú!

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zimných bystrických ulíc bez snehu!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Zima v Bystrici, snehu nikde
43
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie