Protestujúci pripravujú sviečkovú manifestáciu

Organizátori demonštrácií proti Gorile, ktorí sľúbili ostať aktívni aj po predčasných parlamentných voľbách, pripravujú ďalšiu protestnú akciu - sviečkovú manifestáciu. So sviečkami v rukách chcú v deň 24. výročia sviečkovej manifestácie nenásilným s

Monika Obrtalová

„Malo by to mať pokojný priebeh, čiže žiadny pochod,“ povedal jeden z organizátorov protestov Peter Pčolinský. Organizátori protestov podľa jeho slov budú po voľbách aktívni najmä v občianskom sektore. „Založili sme občianske združenie s názvom Občianske hnutie protest Gorila, ktorého cieľom je poukazovať na korupciu. Naďalej trváme na svojich požiadavkách, to znamená vyšetrenie kauzy Gorila, zrušenie trestnoprávnej imunity, sfunkčnenie referenda,“ doplnil Pčolinský.

V pláne majú aj prevádzku vlastnej internetovej televízie, kde chcú robiť online diskusie a vysielať reportáže. K televízii by mal pribudnúť mesačník, ktorý by mal byť distribuovaný po Slovensku. Organizátori chcú vytvárať diskusné fóra, cestovať po regiónoch, budovať sieť dobrovoľníkov a vysvetľovať ľuďom, prečo sú ich požiadavky dobré.

Výsledky marcových volieb nepovažujú organizátori za najšťastnejšie. „Nikdy nie je dobre, aby jedna strana zostavovala vládu, čiže z tohto pohľadu to hodnotíme negatívne, ako krok späť,“ uzavrel Pčolinský s tým, že výsledky volieb akceptujú. Organizátori ešte pred voľbami avizovali, že chcú byť tvrdou opozíciou novej vlády aj parlamentu.

Zdroj: SITA

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.