Marcel Páleš Správy

Profíci v akcii: Bystrickí kriminalisti si to rozdali s kolegami, nenašli premožiteľa!

Vykonanie obhliadky miesta činu či zaistenie dôležitých stôp. Banskobystrickí kriminalisti sa s týmito nie veľmi príjemnými momentmi stretávajú narozdiel od bežného človeka pravidelne. A teraz dokázali, že na Slovensku sú v tom najlepší!

Ilustračný obrázok k článku Profíci v akcii: Bystrickí kriminalisti si to rozdali s kolegami, nenašli premožiteľa!
Zdroj: Policajný zbor SR

V metropole východu sa uskutočnila policajná odborná súťaž zručnosti Miesto činu 2013. A Banská Bystrica odišla víťazne. Na základe nominácií jednotlivých krajských riaditeľstiev PZ sa súťaže zúčastnilo 8 prihlásených tímov; zastúpené teda bolo každé krajské riaditeľstvo Policajného zboru.

Od obhliadky po zápisnicu

Súťaž pozostávala zo 4 častí, a to vykonanie obhliadky miesta simulovaného trestného činu, ďalej vyhľadanie, zaistenie a spracovanie kriminalistických stôp, potom spracovanie zápisnice, fotografickej a topografickej dokumentácie obhliadky miesta činu, a napokon záverečná prezentácia výsledkov obhliadky miesta činu a návrhov ďalšieho postupu vo vyšetrovaní.

„Súťažné družstvá pracovali spoločne ako tím bez pomoci inštruktorov, ostatných súťažiacich alebo pozorovateľov a ich prácu na simulovanom mieste činu pozorovala odborná rozhodcovská komisia,“ uviedla Mária Faltániová z Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Napriek silnej konkurencii na 1. mieste

Za odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici bol do súťaže nominovaný trojčlenný tím (ako jediný tím z celého Slovenska so ženským zastúpením) v zložení: vyšetrovateľka Marta Tlačbabová, pracovník operatívy Ján Tuhársky, kriminalistický technik Miroslav Paško,

„Tím aj napriek silnej konkurencii reprezentoval krajské riaditeľstvo na vysokej profesionálnej úrovni a umiestnil sa na zaslúženom 1. mieste,“ dodala Faltániová.

Banská Bystrica víťazne na súťaži Miesto Činu 2013
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM