Jakub Forgács Správy

Primátor sa stretol s veľvyslancom Venezuely: Hovorili aj o cestovnom ruchu

Po nedávnej návšteve poľského veľvyslanca zavítal v utorok do Banskej Bystrice aj veľvyslanec Venezuelskej bolívarskej republiky J. E. Ali de Jesús Uzcátegui Duque.

Ilustračný obrázok k článku Primátor sa stretol s veľvyslancom Venezuely: Hovorili aj o cestovnom ruchu
Zdroj: Dnes24.sk

Hlavným dôvodom návštevy mesta pod Urpínom je jeho cieľ lepšie spoznať krajinu a taktiež prezentovať kultúru a socio-ekonomickú situáciu vo Venezuele.

Stretnutie na pôde mesta absolvoval veľvyslanec s primátorom aj v spoločnosti Javiera Biardeau, ktorý pôsobí ako profesor sociológie v Caracase. Z pohľadu mladej venezuelskej generácie je študentská mobilita veľmi dôležitá pre formovanie tamojšej spoločnosti, na ktorú má Európa nesmierny vplyv aj vzhľadom na spoločnú minulosť.

„Som veľmi rád, že z nášho spoločného dialógu jednoznačne vyplynulo, že Banská Bystrica má množstvo možností, ktoré môže ponúknuť návštevníkom z Latinskej Ameriky. Myslím si, že najmä vzájomná akademická spolupráca a výmena skúseností v oblasti cestovného ruchu by boli veľkým prínosom pre obe krajiny,“ vyjadril sa primátor mesta Peter Gogola.

Obaja predstavitelia zdôraznili potrebu zvýšenej informovanosti v podobe prezentačných materiálov a väčšej angažovanosti médií a podnikateľských subjektov.

Text a foto: Barbora Winterová

Stretnutie primátora s veľvyslancom Venezuely
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM