Anton Hrachovský Správy

Primátor Bystrice reaguje: Situácia je mimoriadne vážna, treba ju bezodkladne riešiť

Spor ohľadom dopravnej situácie na strednom Slovensku eskaluje. V pláne je pracovné stretnutie, ktoré by malo vážny stav dostať na správnu cestu.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Bystrice reaguje: Situácia je mimoriadne vážna, treba ju bezodkladne riešiť
4
Galéria

Vzhľadom na spor, ktorý v posledných dňoch vyvrcholil v oblasti prímestskej autobusovej dopravy, sa v sobotu 25. januára 2020 uskutočnilo rokovanie zástupcov mesta Banská Bystrica a dopravcu SAD Zvolen.

Situáciu treba akútne riešiť

Cieľom bolo zabezpečenie dopravy pre obyvateľov nášho regiónu počas najbližších dní.

Podľa oboch strán je momentálna situácia mimoriadne vážna, a preto je potrebné ju bezodkladne riešiť. „Zástupcovia samospráv aj regionálnych združení ZMOS preto vyvíjajú maximálne úsilie, aby zabezpečili potrebné opatrenia,“ uviedol primátor Banskej Bystrice Ján Nosko (na snímke).

„Naším spoločným zámerom je zachovanie grafikonu verejnej dopravy v režime, na aký sú cestujúci zvyknutí a aký je potrebný pre bezproblémový prístup do ich zamestnaní či do zdravotníckych, školských a iných zariadení,“ dodal Nosko.

Pracovné stretnutie

Na základe dohody primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska a predsedu Banskobystrického regionálneho združenia obcí Mariána Spišiaka sa zajtra, 26. januára 2020, v Banskej Bystrici uskutoční pracovné stretnutie na tému Riešenie mimoriadnej situácie v prímestskej autobusovej doprave.

Prítomní budú aj zástupcovia SAD Zvolen a Banskobystrického samosprávneho kra­ja.

Foto: ilustračné

Autobusy SAD Zvolen - ilustračné
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie