Monika Obrtalová Rôzne

Primátor ako bubeník: Gogola hral Václavovi Havlovi (†75)

Banská Bystrica si originálnym štýlom pripomenula exprezidenta Václava Havla (†75). Známe osobnosti odkrývali počas debaty aj málo známe skutočnosti a prišlo i na hudbu. Práve vtedy najviac upútal hostiteľ večera - primátor Peter Gogola. Ten neváhal

Banskobystrický klub 77 ožil v piatok spomienkou na významnú osobnosť a jedinečného človeka Václava Havla (†75). Hostiteľ večera, primátor Peter Gogola, spolu s pozvanými hosťami a umelcami odkrývali prostredníctvom piesní, textov či rozprávania svoje osobné spomienky na bývalého prezidenta.

[blockquote]Peter Gogola bol počas spomienkového večera nielen hostiteľom, ale predstavil sa aj v úlohe muzikanta a za bicími, spolu s hudobníkmi Bukom, Rasťom Škrinárom a Pištom Rybárom zahrali niekoľko piesní od The Plastic People of the Universe.[/bloc­kquote] Herci Jakub Janíček a Roman Martinský prečítali úryvok z hry Václava Havla Audiencia a speváčka Lenka Luptáková predviedla francúzske šanzóny. Hosťom spomienkového večera bol aj fotograf Martin Mázor, ktorý spolu s Jánom Krošlákom vystavovali fotografie zachytávajúce Václava Havla. Dramaturgičkou a režisérkou večera bola Viera Dubačová.

bystrica24.sk/tasr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM