Jakub Forgács Krimi

Pri tragickej nehode zasahoval aj vrtuľník z Bystrice. Do Rooseveltky previezol zraneného muža

Dve posádky záchranárskych vrtuľníkov boli privolané k hromadnej dopravnej nehode nákladného auta s autobusom na ceste za Nitrou smerom na Zlaté Moravce.

Ilustračný obrázok k článku Pri tragickej nehode zasahoval aj vrtuľník z Bystrice. Do Rooseveltky previezol zraneného muža
43
Galéria
Zdroj: Prezídium HAZZ SR

Najmenej 12 obetí si vyžiadala dopravná nehoda, ktorá sa stala na zlatomoravskej ceste I/65 neďaleko Malanty pri Nitre. TASR to potvrdil Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

Ako upozornila polícia, naďalej nie je zrejmé, koľko presne ľudí zahynulo. „Na mieste stále prebiehajú záchranné práce. Niektoré telá sú zakliesnené,“ uviedli policajti na sociálnej sieti.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Nitre Renáty Čuhákovej sa zrazil autobus s kamiónom. Po zrážke zostal autobus prevrátený v priekope. Pri nehode sa ťažko zranilo aj ďalších minimálne desať ľudí. Na mieste zasahujú všetky záchranárske zložky vrátane vrtuľníkov.

Ako informovala Zuzana Hopjaková z ATE, na mieste tragickej nehody zasahovala aj Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE zo stredísk Nitra a Banská Bystrica.

„Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice si na mieste prevzala 61-ročného pacienta s podozrením na poranenie hlavy,“ uviedla Hopjaková.

„Po ošetrení a podaní liečby bol v stabilizovanom stave záchranárskym vrtuľníkom prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici,“ dodala.

V priloženej fotogalérii nájdete zábery z miesta tragickej nehody!

Tragická nehoda pri Nitre
43
Galéria
Zdroj: Prezídium HAZZ SR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM