Jakub Forgács Krimi

Pri bystrickej autobuske nabúral opitý muž (71): Zrámoval značku vedľa priechodu, FOTO

Tak tomu sa povie vrchol nezodpovednosti. Je len šťastie, že opitý vodič nikomu inému neublížil.

Ilustračný obrázok k článku Pri bystrickej autobuske nabúral opitý muž (71): Zrámoval značku vedľa priechodu, FOTO
4
Galéria

Za volantom auta, ktoré havarovalo v stredu vo večerných hodinách v blízkosti autobusovej stanice v Banskej Bystrici, sedel 71-ročný vodič. Informovali o tom krajskí policajti na svojej facebookovej stránke.

Ako ďalej uviedli, nie je pravidlom, že nerozvážni a nezodpovední sú iba mladí vodiči. „Svedčí o tom aj včerajšia nehoda, kde by už človek u vodiča so skúsenosťami očakával aspoň dodržiavanie základných pravidiel bezpečnosti v cestnej premávke,“ vysvetľujú policajti.

„Naopak, vodič po nehode nafúkal hodnotu, ktorá v prepočte predstavuje približne 1,7 promile alkoholu,“ píšu muži zákona.

K tomu nie je čo dodať. „V blízkosti, kde havaroval, sa nachádza aj priechod pre chodcov a mohlo sa stať aj niečo oveľa horšie,“ konkretizujú policajti.

Toto je odkaz aj pre tých, zodpovedných, či už vodičov, chodcov alebo cyklistov. „Buďte aj vy obozretní, neviete, kto sedí v aute vo vašej blízkosti. A chodci, nevstupujte na priechod, kým autá nestoja. Berte to ako dobrú radu. Polícia skutočne dennodenne robí v boji proti alkoholu a iným vážnym deliktom na cestách čo môže, ale tiež nám dajú mnohí z vás za pravdu, že nie je možné byť vždy a všade. Preto dávajte aj vy na seba veľký pozor. Práve kvôli takýmto vodičom, ako bol aj ten zo včerajška, čo si sadol za volant opitý,“ dodávajú muži zákona.

V OBRAZOCH: Opitý vodič zrámoval značku vedľa bystrickej autobusky
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM