Správy

Prenájom bytu v Bystrici? V takomto rozmedzí sa pohybovali ceny v roku 2018

V krajskom meste je síce nízka ponuka bytov na prenájom, ale ich cena sa podľa portálu Nehnuteľnosti.sk v ostatnom roku takmer nezmenila.

Ilustračný obrázok k článku Prenájom bytu v Bystrici? V takomto rozmedzí sa pohybovali ceny v roku 2018
7
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Ceny nájmov bytov sa zvýšili v závere roka 2018 najmä v krajských mestách Nitra, Žilina a Trnava. Ich cena je už porovnateľná s cenami v Bratislave. Vyplýva to z dát portálu Nehnuteľnosti.sk., ktorý o tom v stredu informoval médiá.

Typická cena prenájmu v Bratislave je podľa portálu od 500 do 600 eur mesačne za 2-izbový byt. Najvyšší mesačný nájom zaplatí nájomca v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto v priemere 790 eur na mesiac, v mestských častiach Ružinov a Nové Mesto 570 eur na mesiac. V podobných priemerných sumách sa pohybujú ceny nájmov aj v druhom najväčšom slovenskom meste, v Košiciach.

V krajských mestách Trenčín, Banská Bystrica a Prešov je síce nízka ponuka bytov na prenájom, ale ich cena sa v ostatnom roku takmer nezmenila. Ceny nájmu 2-izbových bytov sa v týchto mestách v poslednom štvrťroku 2018 pohybovali v rozmedzí 400 až 440 euro.

Príčinu rastu cien, najmä v Nitre, Žiline a Trnave možno podľa analytikov portálu hľadať v náraste ceny bytov a v zhoršení dostupnosti hypotekárneho financovania. K rastu cien prispieva aj nízka ponuka bytov na predaj.

„Za vyšším nárastom cien nájmov v týchto krajských mestách je, samozrejme, nutné hľadať aj ich ekonomický rast, prílev investícií a zamestnancov,“ uvádza portál. Na druhej strane je v týchto mestách stále nízka ponuka bytov na prenájom na rozdiel od Bratislavy, pretože nákup bytov na ich ďalší prenájom individuálnymi investormi nebol v týchto mestách silný.

Foto: ilustračné

Byty, bývanie
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM