Marián Handzuš Hokej

Premiéra HC LEV bez bodového zisku

Dlhoočakávaný začiatok pôsobenia hráčov HC LEV v KHL skončil pre Popradčanov aj napriek dobrému výkonu prehrou. Metallurgu Magnitogorsk podľahli 2:4.

Úvod stretnutia patril spomienke na zosnulých hráčov klubu Lokomotiv Jaroslavľ, pre ktorých sa celý zápas odohral bez štartovacích osláv, hudobných vstupov či iných zábavných prvkov. Nabudený popradský zimák hnal už od úvodu dopredu nováčika súťaže, ktorému patrili aj prvé šance. Aj vďaka presilovke sa **pred hosťujúceho Gelašviliho dostával hlavne Špirkov útok, obrana Metallurgu mala veľké problémy s Novotného strelami. Útočné nadšenie Levov postupne opadlo a k slovu sa čoraz častejšie dostávali hráči Magnitogorsku. Priestor na ukážku schopností dostali výrazné osobnosti ruského celku, Rolínek s Mozjakinom.

O góly zaujímavejšia bola druhá tretina, veď už v jej úvode prekonal Tomáša Dubu tvrdou strelou Anton But. Vylúčený Ladislav Nagy vyrovnal počty na ľade, pripravil tak spoluhráčov o presilovú hru a v hre štyroch proti štyrom Renat Mamašev prekvapil motýlikom od modrej čiary domáceho gólmana. Zaskočených Levov vyšachovali Rolínek s Aaltonenom, keď druhý menovaný zakončoval do opustenej bránky a zvyšoval tak už na hrozivých 0:3 z pohľadu Popradčanov. Vlajku domácich zdvihol až tridsaťsedem sekúnd pred koncom druhej časti hry kapitán Ľuboš Bartečko expresným príklepom presne miereným ponad ľavé rameno Gelašviliho a naznačil tak boj o konečný výsledok v záverečnej tretine.

Aktivitou v úvode tretieho dejstva hýril hlavne Nagy, stále početnejšie akcie celého tímu Levov však končili zväčša na gólmanovi hostí. Jeho slabú chvíľku využil znovu Ľuboš Bartečko. Najvýraznejšia osobnosť domácich nachytala Gelašviliho na hruškách šťastným zakončením po nahodení spoza bránky. Zvýšený dôraz a dynamika začali na obranu Metallurgu platiť, Poprad si dokázal vytvoriť potrebný tlak, no vytúžený gól nedosiahol. Levom sa nepodarilo skórovať ani v záverečnej hre bez brankára, naopak štyri sekundy pred sirénou potvrdil víťazstvo hostí druhým gólom v zápase Anton But.

Góly a asistencie: ** 40. Bartečko (Hunkes), 49. Bartečko – 21. But, 27. Mamašev (Bykov), 37. Aaltonen (Rolinek), 60. But Vylúčení: 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia:** 0:0. Rozhodovali: Alexander Cherenkov, Roman Gofman – Alexej Michel, Sergej Morozov **Diváci: **4500 (vypredané)

HC LEV Poprad: Duba (Laco) – Klouček, Pilař, Sigalet, Lewis, Štrbák, Hunkes, Jank, Sekáč – Bartečko, Mikúš, Netík – Nagy, Špirko, Novotný – Ölvecký, Kristek, Huna – Nedorost, Lundberg, Chabada. Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili (Pechurskij) – Bykov, Mamašev, Bondarev, Kukkonen, Birjukov, Mišarin – Glazačev, Kajgorodov, Mozjakin – But, Fjodorov, Michnov – Rolínek, Jakubov, Aaltonen – Chlystov, Altarjov, Spiridonov.

Alexander Barkov, tréner Metallurgu Magnitogorsk: „Obidve mužstvá mali trochu trému. Čo sa týka hry, prvá tretina bola viac-menej vyrovnaná, druhé dve už patrili nám. Som trochu sklamaný z druhého inkasovaného náhodného gólu, no záver sme ustrážili a výsledok už dotiahli do víťazného konca.“ ** Radim Rulík**, tréner HC LEV:// „Súhlasím s trénerom hostí, že prvá tretina bola vyrovnaná, v druhej sme boli po inkasovaných góloch ako oparení a hráči si zrejme mysleli, že už je po zápase. V kabíne sme si pred treťou tretinou povedali, že o výsledok zabojujeme a myslím, že v závere sme aj boli lepším mužstvom. Dokázali sme si vytvoriť tlak, nastrelili sme aj tyčku. Ku koncu sme už točili iba pár hráčov a potrebovali sme prerušenie, ku ktorému nedošlo. Nie všetci hráči hrali v minulosti proti ruským tímom, takže potrebujeme skúsenosti, na domácom ihrisku sme hrali iba dva prípravné zápasy, čo bolo tiež vidieť.“//