Monika Obrtalová Hokej

Prehra so Zvolenom odčinená!

Výkony banskobystrických hokejistov sú ako na hojdačke. Niekedy barani prehrajú so slabším súperom, inokedy prekvapia na ľade favorita. V poslednom kole sa im podarila práve tá druhá vec a z horúceho bratislavského ľadu tak prinášajú pod Urpín dva bo

**Slovan Bratislava – HC'05 Banská Bystrica 3:4 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1) **
Góly: 13. Šatan (tr. strieľanie), 22. Kukumberg (Lipiansky, Bartánus), 35. Štajnoch (Sloboda, Jerofejevs) – 16. Jokila (Hvila, Kristoffersson), 29. Kokavec (Lamper, Matoušek), 58. Nemček (Grman, Jokila), rozhodujúci sn: Nemček. Rozhodovali: Müllner, Šefčík – Junek, Vrančík, vylúčení: 10:3 na 2 min, navyše: Štajnoch a Ďatelinka (Slovan) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5279 divákov.

Zostavy:
Slovan Bratislava: Konrád – Ďatelinka, Frühauf, Švarný, Dobroň, Jerofejevs, Trška, Jass – Bulík, Kukumberg, Šatan – Hudáček, Lipiansky, Bartánus – Štajnoch, Macho, Buc – Sloboda, Preisinger, Kudrna
HC'05 Banská Bystrica: Kostúr – Grman, Kubka, Huba, Cebák, Bambúch, Brňák, Beňa – Hvila, Jokila, Kristoffersson – Nemček, Heizer, Hričina – Kútny, Češík, Marcinek – Kokavec, Matoušek, Lamper

Úvodná tretina priniesla obojstranne rozháraný hokej, kde si ani jedno z mužstiev nedokázalo vytvoriť súvislejší tlak. Sprievodným javom bolo minimum šancí, čo dokumentovala aj skutočnosť, že Slovanu sa do štatistík pripísala prvá strela na bránu až v 13. minúte. Nešlo pritom ani tak o strelu, ako skôr o nedokončený únik Šatana, ktorého nedovoleným spôsobom zastavil Češík a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Kapitán „belasých“ ho zrealizoval ukážkovo a otvoril tak skóre stretnutia. Hostia spod Urpína sa dočkali vyrovnania v 16. minúte, keď brankár Konrád vyrazil puk pred Jokilu, ktorý už nemal problém s pohodlnou dorážkou – 1:1.

V druhom dejstve hráči zrýchlili pohyb, spresnili prihrávky, častejšie strieľali a hra bola razom atraktívnejšia. V 22. minúte vrátil domácim vedenie Kukumberg, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku Lipianskeho. V polovici duelu sa začínalo odznova po tom, čo ukážkovo zakombinoval štvrtý útok hostí a Kokavec nezadržateľne vyrovnal – 2:2. Päť minút pred druhou sirénou prišla chvíľa Štajnocha, ktorý nastúpil netypicky na pravom krídle a po úspešnej dorážke strely Jerofejevsa naklonil misky váh znova na stranu Slovana.

Tretia tretina sa niesla v podobnom duchu ako tá druhá, keď bola mierna prevaha na strane domácich. Zamestnanejším gólmanom bol Kostúr, ktorý si poradil s niekoľkým dobrými príležitosťami Slovana. „Barani“ napokon dokázali vyrovnať aj do tretice, keď sa pri vylúčení Ďatelinku ocitol sám pred Konrádom Nemček a prudkou strelou poslal zápas do predĺženia. V ňom domáci zle striedali, oslabenie 4 proti 3 však zubami-nechtami ubránili a na rad tak prišiel nájazdový rozstrel. Ten rozhodujúci premenil v prvej sérii Nemček a Bystrici tak zabezpečil zisk dvoch bodov.

Hlasy trénerov:

Štefan Mikeš, tréner Slovana: „Samozrejme nie sme spokojní, nepochopiteľne zle sme začali. Bolo tam veľa chýb, nepresností v rozohrávke a výkony niektorých hráčov sú jednoducho neospravedlniteľné. Pomer vylúčených je taktiež nepochopiteľný. Predviedli sme slabý výkon, všetko hralo proti nám.“

Milan Staš, tréner B. Bystrice: „Celý zápas sa nevyvíjal dobre, stále sme prehrávali a museli doťahovať náskok súpera. V poslednej tretine sme vrhli všetko do útoku so snahou vyrovnať a to sa nám aj podarilo Nemčekovým gólom. Škoda presilovky v predĺžení, ale dnes som mal šťastnú ruku na strelcov v penaltách s a som rád, že aj do tretice sme na Slovane vyhrali.“