Jakub Forgács Kultúra

PREHĽAD na celý týždeň: Bystričania, poznačte si naj akcie 7 dní

Doprajte si oddych vďaka zaujímavým podujatiam. Prinášame vám niekoľko tipov na také, ktoré sa uskutočnia v Bystrici počas tohto týždňa.

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD na celý týždeň: Bystričania, poznačte si naj akcie 7 dní
44
Galéria
Zdroj: archív Gabriela Antala

CESTOVATEĽSKÝ FESTIVAL CESTOU NECESTOU

25. marca o 18:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Slovenskú prvovýstup na najvyššiu horu Iraku – Cheekha Dar, aké to je šlapať 20 000 km v sedle bicykla naprieč Andami, ale aj cesta za slobodou – 6 púti v 4 rôznych krajinách vrátane 800 km Santiago de Compostela.

NEPREBUDENÝ

26. marca o 19:00, Záhrada – CNK

Zamotaná inscenácia o snoch a (ne)pochopení. Ako herci sa predstavia členovia mestského divadla Divadlo z Pasáže.

DANA DINKOVÁ: NEMÉ TVÁRE / VÝKRIKY DO TICHA

26. marca o 18:30 a 27. marca o 10:00, Štátna opera

Dielo Dany Dinkovej Nemé tváre / Výkriky do ticha je príbehom o šikanovaní – virtuálnom i fyzickom. Prostredníctvom pohľadu do života mladých ľudí inscenácia rieši vážny spoločenský problém násilia, ktoré je často nenápadne, no deštruktívne prítomné v školách či rodinách.

T. V. RECEPTY

26. marca o 19:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Príbeh slovenskej ženy. Príbeh ženy z radu výnimočne všedných, výnimočne pokorných a výnimočne oddaných. Príbeh o láske, receptoch a modlitbách. Príbeh o živote, ktorý kričal tichom. Príbeh Terézie Vansovej, ktorý je príbehom jej muža…z Fortničky. Všade pomôže milujúca žena.

ACHERONTAS / INFERNO / DJEVELKULT

26. marca o 20:00, Tartaros Rock Club

Black metalová vzbura proti modernému svetu znovu na slovenskej pôde. Acherontas a Inferno netreba asi nikomu z fanúšikov metalu predstavovať. Djevelkult ako tretia kapela do zostavy a trojuholník sa uzatvára.

3 × 20 ŽENY

27. a 29. marca o 19:00, Divadlo Štúdio tanca

Po úspešnej inscenácii 3×20 odpremiérovanej 20. apríla 2018, ktorú vytvorili výlučne mužskí choreografi, prichádza na rad „druhé kolo“, a to v pripravovanej premiére 3×20 Ženy, v ktorej sa tvorivej úlohy zhostia ženské choreografky.

TAKÉ ZO ŽIVOTA

29. marca o 19:00, Aula SZU

Strčte svoj zvedavý nos do sveta osobností spoločenského a umeleckého života v spoločnosti zábavnej talkshow. Charizmatický moderátor Mário Šmýkal pootvára šuplíky od kariéry i súkromia známej partnerskej dvojice Adely a Viktora Vinczeovcov a ďalších inšpiratívnych osobností. Čaká vás inšpiratívny večer plný zaujímavých a zábavných momentov, jednoducho také zo života.

EMMA & EMMA

29. marca o 20:00, Klub 77

Slovenka, ktorá svoje hudobné inšpirácie našla v Londýne a Čecho-Francúzka, ktorá je jednou nohou v Paríži. Ich fanúšikovia sa môžu tešiť na dva samostatné koncerty, behom ktorých samozrejme zaznejú aj nové single oboch speváčok, Try (Emma Drobná) Lost and Found (Emma Smetana & Jordan Haj).

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ŠTANDARDNÝCH TANCOCH

30. marca o 10:00, Športová hala Dukla

Jedinečný umelecký zážitok. V galaprograme prestížneho športového podujatia sa predstavia Nina Langella & Andra Vaidilaite.

BANSKÁ BYSTRICA CUP 2019

30. – 31. marca, Krytá plaváreň Štiavničky V bazéne Štiavničky sa budú plniť limity na všetky významné plavecké podujatia roku 2019. Prídu aj plavci z poriadnej exotiky.

ORGANOVÝ KONCERT

30. marca o 19:00, Evanjelický kostol

Organový koncert fenomenálneho organistu, ktorý je žiakom francúzskej organistky Odile Pierre v Paríži. Zaznie francúzska organová hudba viacerých storočí.

Z.TRIO

30. marca o 20:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Koncert miestneho zoskupenia zo Záhrady a.k.a. Slama-Zvada-Kubičina, ktorí zahrajú nejaké inštrumentálky aj momentálky, covery i vlastné „ľudovky“.

MAJK SPIRIT – NIE SOM TU NÁHODOU TOUR

30. marca o 21:00, Ministry of Fun Banská Bystrica

V Bystrici vystúpi Majk Spirit. Slovenský hudobný umelec (žáner: Rap) patrí do Bratislavskej skupiny H16. Interpret, ktorý je jediným autorom vlastných textov, pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od roku 2000.

FARBATOLÁRIUM

31. marca o 10:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov.

ROZPRÁVKY O PSÍČKOVI A MAČIČKE /Karel Čapek/

31. marca o 16:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

V Rozprávkach o psíčkovi a mačičke je ukryté stále aktuálne podobenstvo o dvoch rozdielnych stvoreniach, ktoré spolu žijú a snažia sa – napriek svojim rozdielom – prežiť krásne chvíle, pochopiť jeden druhého, a pritom sa ešte aj potešiť.

ČAJ O PIATEJ

31. marca o 17:00, Robotnícky dom

Ani v marci nebude v Bystrici chýbať obľúbená tanečná a spoločenská zábava. Do tanca zahrá skupina Excellence.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj krásne zábery od bystrického fotografa!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Dychberúce zábery Bystrice od Gabriela Antala
44
Galéria
Zdroj: archív Gabriela Antala
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM