Prebehla KONTROLA detských ihrísk: ŠPECIÁLNU pozornosť venovali pieskoviskám, FOTO
S jarným obdobím boli na všetkých mestských ihriskách v Banskej Bystrici realizované kontroly, po ktorých sa postupne odstraňujú drobné nedostatky.
V roku 2024 Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) spravovali 84 verejných detských ihrísk. Kvôli výstavbe rýchlostnej cesty R1 však došlo k dočasnému zrušeniu detského ihriska v Šalkovej. Informovalo o tom Mesto Banská Bystrica na sociálnej sieti so slovami, že aktuálne je tak v správe mesta 83 detských ihrísk.
„S jarným obdobím boli na všetkých mestských ihriskách realizované kontroly, po ktorých sa postupne odstraňujú drobné nedostatky. ZAaRESáci sa zameriavajú na opravy dopadových plôch, výmeny niektorých nevyhovujúcich herných prvkov či nátery konštrukcií herných prvkov,“ uviedla samospráva.
Špeciálnu pozornosť podľa mesta ZAaRES venuje 62 pieskoviskám, ktoré tiež prešli postupnou jarnou údržbou. „Ďalších 76 pieskovísk spravujú v areáloch materských škôl. Pravidelne realizujú aj údržbu a opravy poškodených lavičiek na území mesta,“ dodalo mesto.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Ďalšie aktuálne správy