Jakub Forgács Správy

Potešujúce ČÍSLA z Banskobystrického kraja: Koľko nových prípadov hlásia okresy?

Najnovšie výsledky PCR testov odhalili na Slovensku iba niekoľkých pozitívnych na koronavírus. Aká je situácia v Banskobystrickom kraji?

Ilustračný obrázok k článku Potešujúce ČÍSLA z Banskobystrického kraja: Koľko nových prípadov hlásia okresy?
Zdroj: pixabay.com

Na Slovensku za nedeľu pribudlo šesť pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a desať pozitívne testovaní antigénnymi testami. Včera bolo ukončených 1 205 RT-PCR vyšetrení a 3 536 antigénnych testov. V pondelok o tom na svojej webovej stránke informovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

„Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 269 475 za predchádzajúci deň pribudlo 1 855 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 1 995 247 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 5 836 ľudí,“ uviedol rezort.

Nula v kraji

Štyri prípady pozitívne testovaných RT-PCR testami boli podľa MZ SR v Bratislavskom kraji, jeden v Košickom a jeden v Nitrianskom kraji. „Ide o päť mužov a jednu ženu,“ upresnil rezort.

Pozitívnou správou je, že nové prípady nemá žiadny okres Banskobystric­kého kraja.

Ďalšie aktuálne správy

Obetí nepribudlo

V nemocniciach je podľa MZ SR hospitalizovaných 81 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 46 ľudí. „Na JIS sú šiesti pacienti a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyri osoby,“ upresnil rezort.

Ako dodalo MZ SR, počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 je 12 540 a celkový počet úmrtí „s Covidom“ je 2 457.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Banskobystrického kraja

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM