Monika Obrtalová Rôzne

Poštová štafeta nesklamala

Občianske združenie PRO-Dukla a Centrum voľného času Junior zorganizovalo už po ôsmykrát Banskobystrickú koridu a Poštovú štafetu, ktorá dnes odštartovala v Mestskom parku. Bežeckých pretekov družstiev sa zúčastnilo približne 300 detí nielen z bansko

Poštovej štafety sa zúčastnili žiaci vo veku od 11 do 18 rokov zaradení do piatich kategórií – najmladší žiaci, mladší žiaci, starší žiaci, staršie žiačky a dorastenci. Súťažili trojčlenné družstvá. Každý z členov tímu mal za úlohu zvládnuť 500 metrový okruh, ktorý viedol cez Mestský park, popri tenisových kurtoch a cez Hurbanovu ulicu. „Takýmto spôsobom sme chceli domácim ukázať, že Mestský park slúži najmä im a pre také športové účely, akým je napríklad spomínaný beh. V súčasnosti sa tu zdržiavajú bezdomovci, ale to predsa nie je primárna funkcia tohto parku,“ vysvetlil Martin Vrábeľ, predseda Olympijského klubu Banská Bystrica, ktorý je spoluorganizá­torom akcie.

Deti si športový deň užili naozaj naplno. V spoločnosti olympijského medailistu Pavla Hurajta, ktorý štartoval každý pretek, sa snažili svoj tím nesklamať a vydať zo seba maximum. „Bolo to náročné, ale zvládol som to,“ priznal sa jeden zo súťažiacich zo Základnej školy Slobodného slovenského vysielača, ktorého družstvo sa umiestnilo na prvom mieste v kategórii najmladší žiaci. Pretekári, ktorí obsadili prvé tri priečky získali diplom a víťazný pohár, ostatných účastníkov čakala odmena v podobe vecných cien. Školy, ktoré sa v celkovom hodnotení umiestnili na prvom až treťom mieste získali po 160, 130 a 100 eur.

moo

Poštová štafeta nesklamala
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM