Jakub Forgács Futbal

Futbalisti spod Urpína nezačali najlepšie. Úvod zápasu 33. kola Corgoň ligy patril hosťom, ktorí sa ujali vedenia. Po zmene strán však nastala zmena...

Ilustračný obrázok k článku Posledný zápas Dukly v aktuálnej sezóne najvyššej súťaže: Na domácom trávniku hostila Trenčín

Úvod i celý prvý polčas patril Trenčanom. Ich útoky ťahali po krídlach rýchlonohý Kessel so Simonom. V 20. minúte zo Simonovej prihrávky vyťažil Bero, ktorý spoza 16-tky prekonal domáceho Boroša. V 38. minúte mali veľkú šancu hostia, ale Kessel na bránkovej čiare neprepasíroval loptu za Borošov chrbát. Domáci mohli vyrovnať v 40. minúte, ale Faškova strela minula pravú žrď hosťujúcej bránky.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci a už v 47. minúte tvrdú strelu Ľuptáka vyrazil hosťujúci brankár. V 56. minúte domáci Rejdovian opečiatkoval brvno hosťujúcej bránky a odrazenú loptu poslal Kliment nad. V 65. minúte v dobrej šanci zaváhal de Vito, jeho strelu Šemrinec chytil. V 72. minúte sa domáci dočkali, keď Vajda vyrovnal na 1:1. V 78. minúte sa na ihrisko dostal domáci odchovanec Maroš Balko, pre ktorého to bola corgoňligová premiéra. V 88. minúte sa presadil domáci Střihavka a Dukla viedla 2:1. V nastavenom čase vyrovnal Simon na konečných 2:2.

Hlasy po zápase

Norbert Hrnčár, tréner Dukly: „Bol to dobrý futbal z obidvoch strán. V druhom polčase sme zlepšili pohyb, z čoho pramenilo i naše vedenie. Napriek tomu, že na striedačke som mal len troch hráčov do poľa, chlapci sa s tým veľmi dobre vyrovnali. Zaslúžia si pochvalu nielen za dnešné stretnutie, ale i za celú sezónu, ktorú odohrali veľmi slušne.“

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: „Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme dominovali, vypracovali sme si viac streleckých príležitostí, ktoré sme však nedokázali využiť. V druhom polčase náš nekoncentrovaný výkon súper využil a dostal sa do vedenia. My sme vyrovnali v nastavenom čase. Myslím si, že to bola spravodlivá remíza. Cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou – hrať v Európskej lige, sme splnili.“

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 2:2 (0:1)

• Góly: 72. Vajda, 88. Střihavka – 20. Bero, 90.+ Simon
  • Rozhodoval: Kružliak
  • ŽK: Vajda, Ľupták – Čögley
  • 1 861 divákov
  • Zostavy a striedania Banskej Bystrice: Boroš – de Vito, Savič, Nosko, Vajda – Ľupták (78. Balko), Rejdovian, Kliment, Faško (68. Peňaška)– Plavšič, Šovčík (53. Střihavka)
  • Zostavy a striedania Trenčína: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rodriguez da Silva, Opatovský (71. Mišák) – Baéz, Holúbek, Bero, Simon – van Kessel (63. Malec), Jairo

Konečná tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2013/2014 po sobotňajších zápasoch 33. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 33 24 3 6 63:32 75 – majstrovský titul
  2. AS Trenčín 33 19 6 8 74:35 63
  3. FC Spartak Trnava 33 16 5 12 47:42 53
  4. MFK Ružomberok 33 15 5 13 56:51 50
  5. FK Senica 33 13 7 13 45:47 46
  6. MFK Košice 33 13 7 13 41:40 46
  7. Spartak Myjava 33 13 6 14 45:54 45
  8. Dukla Banská Bystrica 33 11 9 13 48:48 42