Poprad nás na našom ľade nezaskočil: Baranov podržal brankár a zvíťazili 5:2

V nedeľu sme v Banskej Bystrici bojovali s Popradom. Vysoké víťazstvo 5:2 sa však nerodilo ľahko. Popradčania hrali podľa slov ich trénera katastrofálne a nevychádzala im ani koncovka. Vyzdvihnúť treba hlavne výkony brankára, ktorý nás podržal.

Ilustračný obrázok k článku Poprad nás na našom ľade nezaskočil: Baranov podržal brankár a zvíťazili 5:2
Zdroj: Webnoviny.sk

Dobrý vstup do zápasu

Oba tímy začali od úvodných minút aktívne a už po niekoľkých sekundách sa ocitol v šanci Kroták, ktorý netrafil puk do odkrytej domácej bránky. Bystričania využili presilovku, keď sa pri pravej žrdi presadil Kafka – 1:0. V 5. min z podobného miesta zužitkoval prihrávku Kaduru obranca Saracino a zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 2:0.

Popradčanov inkasované góly nerozhodili a hrozili hlavne v presilovkách. V polovici prvého dejstva hrali „barani“ dve minúty v troch a tutovku mal na hokejke Mlynarovič, ktorý neprehodil výborného Kalembu. V 15. min mieril v početnej výhode Takáč do žŕdky, následne v oslabení prišli šance Hudeca a Whitea, ale puk sa nedostal za čiaru. Hosťom spod Tatier to napokon vyšlo v 19. min, peknou strelou z ľavého kruhu znížil Kroták – 2:1.

Druhá tretina patrila Baranom

Úvod strednej časti hry patril domácim. Heizer poslal puk od zadného mantinelu pred bránku, kde sa presadil Matúš Chovan – 3:1. V 23. min sa domáci tešili zo štvrtého gólu v presilovke. Sidora vyhnal z bránky strelou švihom z ľavej strany White – 4:1. Hostia potom mali vyše minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov, ale opäť zvonila iba žŕdka, tentokrát do hornej tyče poslal puk zblízka Kroták. Popradčanom to nešlo ani v ďalších minútach, Kalemba sa rozhodne nenudil a čelil množstvu striel.

V 35. min rozhodca poslal tretieho hokejistu hostí na trestnú lavicu a bol z toho tretí presilovkový zásah Bystričanov, prihrával White a pred striedajúcim gólmanom Srncom tečoval puk Meland – 5:1. V 38. min mohol pridať šiesty gól Kafka, išiel sám na bránku, no v koncovke neuspel. Rovnako tak v závere druhej tretiny na opačnej strane pohorel T. Sýkora.

Oporou bol brankár

Podtatranci dostali na začiatku tretieho dejstva veľkú možnosť znížiť nepriaznivý stav na rozdiel troch gólov. Tomáš Sýkora bol v šanci faulovaný, na rad prišlo trestné strieľanie, ktoré postihnutý hráč nepremenil. Kalemba si medzi žrďami počínal výborne a Popradčanov privádzal miestami do zúfalstva.

Hokejisti spod Urpína potom nevyužili dve presilovky a v 50. min už v hre piatich proti piatim si pošramotenú reputáciu z úvodu záverečnej tretiny vynahradil Sýkora, keď strelou z ľavého kruhu pokoril amerického gólmana, ktorý bol až do konca duelu oporou svojho tímu a čelil 47 strelám – 5:2.

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, rýchlo sme viedli, no potom sme zbytočnými faulmi vrátili súpera do hry. Musím povedať pravdu, že nie som veľmi spokojný so zápasom. Ľahkovážnosťou za priaznivého stavu sme niekedy miestami hrali rybníkový hokej. Poprad sme púšťali do hry. Výrazne nás podržal brankár Kalemba, vyšli nám aj presilové hry, ale určite mame čo zlepšovať.“

Milan Jančuška (tréner HK Poprad): „Pre mňa to bol neuveriteľný zápas, čo sa odohral v Bystrici. Oba vstupy do prvej aj druhej tretiny sme mali katastrofálne. Nebudem hodnotiť tretiu tretinu, ale iba prvé dve, ktoré z nášho pohľadu, čo sa týka defenzívy, boli benevolentné. Prezentovali sme zlú hru do tela a z toho pramenili fauly a góly, ktoré dala Bystrica z troch presiloviek. Počet striel sme mali veľmi veľa a šancí takisto, išli sme sami na brankára, mali sme aj trestné strieľanie, presilovky piatich proti trom, no bola to katastrofa. Ak by sme tento zápas vyhrali 8:5, nik by nemohol nič povedať. Zlyhali sme v koncovke, chýbala mi finálna prihrávka a dôraznejšie zakončenie. Som vrcholne nespokojný s výkonom mojich hráčov.“

HC‘05 Banská Bystrica – HK Poprad 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)

• Góly: 3. Kafka (R. Macík, Heizer), 5. Saracino (Kadura, Heizer), 21. Matúš Chovan (Heizer), 23. White (Meland, Handlovský) 35. Meland (White, Handlovský) – 19. A. Kroták (McNamara, Mlynarovič), 50. T. Sýkora
  • Vylúčení: 9:6 na 2 min
  • Presilovky: 3:0
  • Rozhodovali: D. Konc, Stano – Gajan, Gavalier
  • 1298 divákov
  • Zostava Banskej Bystrice: Kalemba – Meland, Saracino, Bambúch, Styk, Rosandič, Zošiak, od 41. min Predajniansky a Devečka – Lamper, Heizer, Matúš Chovan – Kafka, White, Handlovský – R. Macík, M. Hudec, Kadura – Dolník, Hegyi, Fajčák
  • Zostava Popradu: Sidor (23. M. Srnec) – Fabian, R. Suchý, Kasík, McNamara, Kurali, D. Brejčák, od 41. min Gaborčík – A. Kroták, Mlynarovič, A. Lapšanský – Drábek, Jabrocký, T. Sýkora – Matúš Paločko, S. Takáč, M. Nagy – Belluš, Peter Gápa