Ponuka, vďaka ktorej cez týždeň nuda nehrozí: TOP 10 akcií v Bystrici

Ešte stále neviete, ako strávite nadchádzajúce dni? So šikovným prehľadom podujatí v našom meste sa nestratíte.

Jakub Forgács

HUG DAY – DEŇ OBJATÍ

26. júna, Banská Bystrica

Desiatky dobrovoľníkov chcú priniesť úsmev, radosť a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na hodnotu, ktorú nám prináša otvorená náruč. To je poslanie 6. ročníka medzinárodného Dňa objatí – Hug Day 2017.

PETER KONEČNÝ: VEČER FILMOV, KTORÉ VÁM MÔŽU ZMENIŤ ŽIVOT

26. júna o 19:00, Záhrada – CNK

Filmy, ktoré môžu zmeniť život? Sú to tie, ktoré vám dokážu otvoriť úplne nový svet kinematografie. Tie, o ktorých ste možno nepočuli a o ktoré ste sa nikdy nezaujímali. A práve tie bývajú často tie najdôležitejšie.

BLŠÍ TRH NA AMFÍKU

27. júna od 9:00, Amfiteáter

Čo je pre teba nepotrebné, druhému sa môže hodiť. V tomto duchu sa nesie akcia, ktorá sa na bystrickom amfíku bude opakovať každý utorok až do konca júna.

DIVADLO Z PASÁŽE: NEPREBUDENÍ

27. júna od 19:00, Záhrada – CNK

Nenechajte si ujsť jedinečné predstavenie. Neprebudení je zamotaná inscenácia o snoch a (ne) pochopení na motívy slávnej poviedky Martina Kukučína v réžii Moniky Kováčovej.

LETNÉ KINO NA AMFITEÁTRI – T2 TRAINSPOTTING

27. júna o 21:30, Amfiteáter

Júnové premietania uzavrie v utorok pokračovanie kultového Trainspottingu pod názvom T2 Trainspotting (2017). Hlavný hrdina Mark Renton sa vracia na jediné miesto, ktoré mu kedy bolo domovom.

KINO V BAZÉNE – SIERANEVADA

27. júna o 12:00, Kino v bazéne

Milovníci dobrého filmu si na svoje prídu aj v obľúbenom Kine v bazéne. Premietať sa tu bude rozsiahle rumunské podobenstvo Sieranevada.

STREET FOOD FESTIVAL BANSKÁ BYSTRICA

30. júna – 2 .júla, Námestie Slobody

Prvý medzinárodný street foodový festival v Banskej Bystrici. Šestnásť food truckov (mobilných reštaurácií) si to odparkuje na Námestí Slobody (oproti Domu kultúry) v Banskej Bystrici a prinesie vám to najlepšie zo svetovej pouličnej kuchyne.

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY 2017 DORASTENCOV V ORIENTAČNOM BEHU

30. júna – 2. júla, Banská Bystrica / Suchý vrch

Bystrica zažije ďalší veľký športový sviatok. Mladí bežci zabojujú na Majstrovstvách Európy dorastencov v orientačnom behu.

OLYMPIC

1. júla o 21:00, Amfiteáter

Česká hudobná legenda mieri pod Urpín. Bystričanom sa Olympic predstaví naživo, pod holým nebom na bystrickom Amfiteátri.

PIESNE NA TERAZ – KONCERT K 200. VÝROČIU NARODENIA J.M.HURBANA

2. júla o 17:00, Robotnícky dom

Literárno-hudobná kompozícia k 200. výročiu narodenia Jozefa Miloslava Hurbana v podaní recitátorov Juraja Sarvaša a Márie Schlosserovej a mužského speváckeho okteta Danubius Octet Singers pod vedením dirigenta Daniela Simandla.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery krás Bystrice z výšky Malachovských skaliek!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame