Policajti prezradili plány v Bystrickom okrese. Za prešľap môžete draho zaplatiť

Policajti mieria na zvolenské cesty. Vodiči by sa mali mať na pozore, vôbec nemusia byť zastavení počas kontroly. V tento deň obzvlášť bacha!

Jakub Forgács

Muži zákona prezradili dátumy kontrol v našich končinách. „Polícia v Banskobystrickom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní osobitných kontrol s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Policajti vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ avizovala krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Ako vysvetlila hovorkyňa, v rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Na okres Banská Bystrica sa polícia zameria v piatok 24. novembra. V ten istý deň budú muži zákona v strehu aj v okresoch Žiar nad Hronom, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Revúca a Brezno. V stredu 22. novembra budú pod drobnohľadom polície okresy Zvolen a Lučenec.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame