Monika Obrtalová Basketbal

Pohodlné víťazstvo nad lídrom tabuľky

Basketbalisti ŠKP Banská Bystrica privítali v 35. kole extraligy na svojej palubovke aktuálneho lídra súťaže z Nitry. V súboji dvoch tímov nachádzajúcich sa na opačných póloch tabuľky boli na prekvapenie väčšinu zápasu o čosi lepší domáci hráči, ktor

ŠKP Banská Bystrica – BK SPU Nitra 71:54 (15:12, 10:9, 24:14, 22:19) ** BB:** Velčić 16 (1), Grznár 14, Cvitanović 11, Rendla 7, Hovaňák 5 (Immink 10 (1), Körner 3 (1), Dorazil 3, Koczkáš 2, Marchyn 0), vyfaulovaný: Dorazil (39. min) ** NR:** Moore 13, Erwin 10, Bosák 10, Vido 4, Lehman 0 (Grafs 11, Terlanda 3, Kráľ 2, Žiak 1, Findura 0, Jašš 0), vyfaulovaní: Grafs (35. min), Bosák (37. min)

Štatistiky zápasu:

//Trestné hody:// 18/29 (62%) – 12/18 (67%) //2 body:// 25/62 (40%) – 21/54 (39%) //3 body:// 3/8 (38%) – 0/7 (0%)

//Doskoky:// 35 – 32 //Asistencie:// 7 – 3 //Zisky:// 4 – 4 //Bloky: //0 – 3 //Straty:// 10 – 20 //Získané fauly:// 20 (26) – 26 (20)

Napriek veľkému tabuľkovému rozdielu sa Bystričania pustili do Nitry bez rešpektu a už v 3. minúte vyhrávali 9:0. Hoci sa hostia z raketového nástupu domácich rýchlo spamätali a stiahli rozdiel na jediný bod, preklopiť misku váh sa im na svoju stranu nepodarilo. Ako nakoniec ukázal ďalší priebeh, najmilosrdnejší stav bol pre Nitru ešte pred začiatkom zápasu, keď bolo 0:0. Počas celého stretnutia totiž väčším alebo menším rozdielom vyhrávalo len ŠKP.

Napriek výbornému začiatku sa Bystrici na vyšší bodový rozdiel odskočiť nepodarilo. Nitra sa ešte pred koncom prvej štvrtiny na domácich dotiahla a schladila tak domácu nádej na ľahký zisk bodov. To bolo zo strany obidvoch tímov v úvodnej polovici zápasu všetko. Do polčasovej sirény nasledoval festival nepresných striel zo všetkých pozícií a žalostné doskakovanie, čoho výsledkom bol chudobný a najmä kuriózny výsledok 25:19 po druhej štvrtine.

Do ďalšieho polčasu nastúpili oba tímy v podstate lepšej fazóne a najmä v úvode tretej štvrtiny dávali zabudnúť na úvod zápasu. Body utešene pribúdali, Nitra sa však Bystričanov držala ako kliešť. Výborný impulz dala domácim trojka Körnera, ktorý v 27. minúte zvýšil náskok Banskobystričanov na 9 bodov. Záver štvrtiny patril ŠKP, ktorému sa podarilo definitívne odpútať od svojho súpera a pred poslednou štvrtinou si aj vďaka štyrom premeneným trestným hodom Imminka v rade vytvoril rozhodujúci 14-bodový náskok.

V poslednej časti hry výkon domácich gradoval. Súpera si držali ďaleko od tela a presnou streľbou dokonca ešte zvyšovali svoj náskok. Za zmienku stojí, že Nitra počas celého zápasu nedala ani jednu trojku, čo len podčiarkuje streleckú mizériu hostí. Banskobystrickí basketbalisti si tak po veľmi dobrom výkone, najmä v druhom polčase, pripísali cenné dva body po víťazstve nad lídrom tabuľky.