Podujatia, ktoré sa v Bystrici oplatí zažiť. Na čo sa môžete tešiť počas týždňa?

Nuda rozhodne nehrozí! Vybrali sme pre vás desiatku akcií v Bystrici a okolí. Kam všade sa oplatí skočiť za zábavou?

Jakub Forgács

PASTIERKA VLKOV

13. septembra o 17:00 a 17. septembra o 16:00, Divadlo Štúdio tanca

Niekde hlboko v nás spí kúsok prírody. Je našou zvedavosťou, odvahou, túžbou po slobode ukrytou pod vrstvou príkazov a zákazov. V príbehu inšpirovanom detskou rozprávkovou knižkou O Červenej Čiapočke, ktorá tancovala s vlkmi sa spoločne vydáme na cestu za skutočným dievčatkom Linou, ktoré sa ukrýva pod červeným čepčekom.

VIVAT VOX ORGANI

13. septembra o 19:30, Banská Bystrica

Aj nasledujúca streda bude patriť tomuto nezabudnuteľnému francúzskemu organistovi Geraudovi Guillemotovi, ktorý sa na festivale etabloval nielen ako nápaditý interpret, ale aj ako organista s domom na kolesách. Aj tento rok pritiahne z ďalekého Francúzska so svojim karavánom.

ARS POETICA NEOSOLIENSIS

14. septembra o 15:00, Terasa Forum Caffe Restaurant

Programom umeleckého popoludnia vás povedie Miroslav Kapusta. V rámci programu sa s poéziou predstavia Rudolf Vanya, Karel Síkora, Anička Vojtěchová, Lenka Riečanská, Radovan Bezák a nebude chýbať ani hudobný doprovod.

SVET NEMÔŽE ŽIŤ BEZ NEHY

14. septembra o 18:00, Drevený artikulárny kostol v Hronseku

Básnicko-piesňové rozhovory o živote, kráse a láske. Účinkujú speváčka, autorka hudby a piesní Sima Martausová, program slovom sprevádza a recituje zaslúžilý umelec Juraj Sarvaš.

GYMNAFEST

15. septembra o 16:00, Záhrada, Cetrum nezávislej kultúry

Aj mladí študenti majú mnohé talenty. Nenechajte si ujsť koncert talentovaných gymnazistov z Banskej Bystrice a Zvolena!

MAKE SOME NOISE

15. septembra, Ministry of Fun

V piatok večer to môžete odpáliť na párty v Ministry. Počas Make Some Noise vám zahrajú DJs: Pauli Gabrieli /CZ/, DJ Dave & DJ Mustee.

TURNAJ V CROSSMINTONE

16. septembra o 9:30, Baseline Sport Arena

Milovníci športu, tešte sa na parádnu akciu! V Baseline Sport Arene si zmerajú sily crossmintonisti.

HAVKÁRENSKÝ BEH NA KRÁLIKOCH

16. septembra o 10:00, areál Ski Králiky

Ak máte radi pohyb aj psíky, nenechajte si ujsť Havkárenský beh. Na pretekoch s hromadným štartom sa predstavia pretekári v kategóriách canicross a dogtrekking.

POÉZIA MESTA

16. septembra o 15:00 – 18:00, Banská Bystrica

Nezvyčajná exkurzia mestom Banská Bystrica. Zastávkami nebudú architektonicky zaujímavé budovy, pamätníky, miesta, ktoré majú historický význam alebo kde žili významné osobnosti. Na naše mesto sa pozrieme z perspektívy reálnych odkazov, nápisov alebo graffiti na budovách, múroch, lavičkách.

DANCE PARTY

16. septembra, Ministry of Fun

Ani v sobotu večer nebudete ukrátení o poriadnu tanečnú zábavu. Na Dance Party v Ministry sa predstavia DJ Izzy & DJ Lopez.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z 360. Radvanského jarmoku!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame