Podmienka za podplácanie policajtov

Na 16 mesiacov odňatia slobody podmienečne odsúdila dnes samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici 31-ročného Jána Záchenského z obce Iviny v okrese Detva.

Webnoviny -

Profesionálneho vodiča – strojníka istej zvolenskej firmy stíhali za prečin podplácania verejného činiteľa, pretože členom policajnej hliadky ponúkal po 50 eur za to, že nebudú riešiť jeho dopravný priestupok.

Záchenský v máji tohto roku večer po 22:00 v obci Stará Huta ako vodič osobného auta Peugeot odmietol dychovú i krvnú skúšku na alkohol. Pri predvádzaní na obvodné oddelenie ponúkal príslušníkom najprv po 20 eur každému, potom po 30 eur a nakoniec po 50 eur. Hliadka ho zastavovala ako podozrivého, pretože po ceste s autom kľučkoval a neskôr odmietal zastaviť na zvukové a svetelné znamenia. Rozsudok sudkyňa vyhlásila po tom, ako schválila dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor a obvinený Záchenský. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá.

Zo spisu vyplýva, že priestupok Záchenského voči bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke potrestali dopravní policajti odňatím vodičského preukazu na jeden rok.

SITA

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.