Monika Obrtalová Krimi

Podmienečný trest v korupčnej kauze

Podmienečný trest 20 mesiacov a peňažný trest 15 tisíc eur za podplácanie uložil dnes samosudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici 56-ročnému živnostníkovi Jánovi Balajovi z Mníchovej Lehoty. Ide o právoplatne odsúdeného v kauze machi

Rozsudok sudca vyhlásil po tom, ako schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry a obvinený Balaj. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá. V prípade verejných obstarávaní v rezorte obrany stíha Úrad špeciálnej prokuratúry dvanásť osôb. Medzi nimi je i podnikateľ Miroslav D. z Trenčína, ktorý je obvinený z machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe a v celej kauze by mal byť akýmsi manažérom a premostením s ministerstvom.

Práve Miroslav D. v rokoch 2009 a 2010 dostal od Balaja úplatky viac ako 42 tisíc eur a za to pridelil Balajovej firme zákazky z verejných obstarávaní, ktoré vyhlásila Sekcia majetku a infraštruktúry Ministerstva obrany SR. Balaj priznal a oľutoval svoje konanie a s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú súd schválil.

Zdroj: SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie