Krimi

Počasie VYVÁDZA po celom Slovensku: Uzavretých je už niekoľko ciest!

Na Slovensku pribúda spadnutých stromov na ceste. Komplikácie prináša aj sneženie.

Ilustračný obrázok k článku Počasie VYVÁDZA po celom Slovensku: Uzavretých je už niekoľko ciest!
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Sneženie a šmykľavé cesty komplikujú situáciu na severnom Slovensku, nárazový vietor robí problémy i na strednom a západnom Slovensku a horských priechodoch. Pribúdajú neprejazdné úseku z dôvodu spadnutých stromov. Informujú o tom zdroje dopravných informácií.

Uzavreté cesty

Zelená vlna RTVS oznamuje, že ťažko prejazdný z dôvodu zasnežených ciest a šmýkajúcich sa kamiónov je napríklad úsek medzi Spišskou Novou Vsou a Levočou či za obcou Hybe smerom na Poprad. „Severná D1 v úseku Poprad – Štrba – Važec – Liptovský Hrádok je zasnežená a šmykľavá,“ dopĺňa Zelená vlna RTVS.

Upozorňuje tiež, že z dôvodu hustého sneženia uzavrela polícia cestu medzi Muráňom a Červenou Skalou. Na horskom sedle Besník fúka silný nárazový vietor a na vozovke je súvislá vrstva kašovitého snehu.

Horský priechod Fačkov bol po nehode kamióna obojsmerne uzavretý. "Neprejazdný je aj úsek z horského priechodu Šturec za Dolným Harmancom v smere do Banskej Bystrice, spadol tam na cestu strom. Spadnutý strom znemožňuje prejazd aj na hlavnom ťahu pri Starých Horách,“ približuje Zelená vlna RTVS.

Fúka aj v Bratislave

Spadnutý strom je podľa jej informácií i na trase Trnava – Červeník, pri odbočke na Žlkovce, v úseku možno prejsť striedavo. Silný nárazový vietor cítiť aj v hlavnom meste, šoféri naň upozorňujú najmä na mostoch a nadjazdoch.

Stellacentrum hlási sneženie tiež v okolí Michaloviec, hmlu zasa v okolí Kráľovského Chlmca.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal do pondelkového včera výstrahu pred silným vetrom pre celé územie SR. Na severnom Slovensku platí do podvečera výstraha pres snežením. Na severnom, severovýchodnom a strednom Slovensku sa môžu tvoriť snehové jazyk a záveje.

V priloženej fotogalérii nájdete aj zábery z hrozivej udalosti, pri ktorej v pondelok popoludní zasiahol padajúci strom auto prechádzajúce po diaľnici.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Na diaľnici D2 spadol strom na prechádzajúce BMW
2
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM