Monika Obrtalová Krimi

Po stratenom fotografovi ani stopy

Desiatky policajtov, záchranárov, ale aj dobrovoľníkov už niekoľko dní bezvýsledne prehľadávajú Národný park Muránska planina. Hľadajú nezvestného 61-ročného Karola Kubicu, ktorý sa vybral fotografovať divú zver. Ako potvrdila hovorkyňa KRPZ v Banske

Karol Kubica podnikal niekoľkodňové výpravy do prírody z obce Muráň pravidelne. Ako amatérsky fotograf a filmár nechcel byť v prírode rušený, preto chodil na túry často aj na niekoľko dní úplne sám. „Prácu pri hľadaní nezvestného muža najviac komplikuje mimoriadne ťažký terén a jesenné obdobie. Minulú sobotu sme do pátrania nasadili aj vrtuľník, ale bezvýsledne. O ďalšom nasadení vrtuľníka zatiaľ kompetentní nerozhodli. Prehľadávanie veľkého priestoru prebieha pomaly a problémy spôsobuje aj padajúce lístie. Ak sa muž zranil a upadol do bezvedomia, pod lístím je skutočne problematické objaviť ho,“ doplnila Vašková.

Ďalšiu veľkú pátraciu akciu v horách Muránskej planiny plánujú na sobotu 29. októbra. „Zraz policajtov a záchranárov je o ôsmej hodine ráno na lesnej správe. Všetci zainteresovaní dostanú inštrukcie na mieste, podľa aktuálnej situácie,“ povedala policajná hovorkyňa. Policajti nevylučujú pri pátraní ani pomoc dobrovoľníkov, no pri ich výbere sú mimoriadne opatrní. Do terénu pustia len ľudí, ktorí sú v skutočne dobrej kondícii a najmä musia dobre poznať terén. Snažia sa takto predísť situácii, keď sa pátracia akcia nečakane zmení na ďalší boj o záchranu života.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie