Michal Majer Hokej

Po nevýraznom výkone hladká prehra

Banskobystrickí hokejisti vo svojej stíhacej jazde za druhým miestom zavítali pod hrad Matúša Čáka. Napriek takmer kompletnej zostave sa im však nepodarilo domov priniesť ani bod. Po nemastnom-neslanom výkone, najmä v 2. a 3. tretine, odišli pod Urpí

**Dukla Trenčín – HC'05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) **

**Góly: **26. Kopecký, 46. Filo, 47. Tvrdoň, 56. Mikula – 60. Kútny

Rozhodovali: Müllner – P. Šefčík, Výleta, vylúčení: 2:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedanie: od 22. Filo, Daňo, Kopecký (Trenčín) 1850 divákov

V obojstranne bojovnom otvorenom stretnutí mali v úvodnej časti, ako i v druhej tretine viacero gólových šancí domáci. Hostia hrali rozvážne a čakali na chybu v rozohrávke Dukly. Tá sa ale vyskytla na strane Bystričanov a v 26. minúte pri obliehaní ich svätyne otvorilo skóre krídlo štvrtého útoku Kopeckým. V 30. minúte mali stopercentnú šancu hostia, ale tú bravúrne zlikvidoval Hiadlovský. Dukla si do konca tretiny vytvorila dve – tri šance, ale strelecky sa nepresadila.

So záujmom sa očakávalo tretie dejstvo, lebo hostia lišiacky vyčkávali na brejkovú šancu. Bystrica začala tretiu časť hry veľmi ambiciózne. vyzeralo to skoro ako vabank. Domáci nespanikárili a v 46. minúte ušla dvojica Kopecký Filo. Prvý nastrelil žŕdku a odrazeného puku sa zmocnil Filo a dal dôležitý gól na 2:0. Uplynula ďalšia minúta a po striedaní útokov nakorčuľoval pred Šimonoviča Trvdoň, ktorý s pukom vkorčuľoval až za bránkovú čiaru. V 56. minúte skončil trest Šechnému a z jeho ukončením dal štvrtý gól Mikula a ambiciózny celok našej extraligy taký výsledok nečakal, i keď v 60. minúte Kútny dosiahol čestný gól hostí.

Hlasy trénerov:

Dušan Gregor, tréner Trenčína: „Dobrým pohybom sme eliminovali útočné šance hostí a vylepšenou streľbou v tretej časti sme dosiahli zaslúžené víťazstvo.“

Milan Staš, tréner Bystrice: „Nedarilo sa nám strelecky a preto nám snaha nevyšla. V úvode tretej tretiny sme mali veľkú snahu o zvrat, ale po rýchlom brejku sme rýchlo po sebe inkasovali dva góly a stretnutie bolo rozhodnuté.“