Monika Obrtalová Iné športy

Parkouristi zo Strednej Európy sa stretnú v Bystrici

Iba niekoľko týždňov ostáva do stretnutia traceurov – ľudí, ktorí holdujú nesúťažnej disciplíne s názvom parkour. Traceuri zo Slovenska, Česka, Poľska a Rakúska sa totiž zúčastnia medzinárodného podujatia s názvom Parkour meeting Banská Bystrica, kde

Organizátori tohto podujatia, ktoré bude v Banskej Bystrici prebiehať od 8. do 10. júla, očakávajú účasť približne 100 – 200 traceurov. Okrem nich má počet záujemcov o toto „umenie pohybu“ zvýšiť aj samotná verejnosť. „Parkour patrí medzi nesúťažné disciplíny a jeho hlavnou myšlienkou je dostať sa z bodu A do bodu B čo najefektívnejšie, najrýchlejšie, len za pomoci vlastného tela,“ vysvetľuje jeden z parkouristov, ktorý sa akcie zúčastní. „Pri tejto disciplíne prekonávame rôzne prekážky ako skaly, múry či ploty, ale tiež rôzne psychické bloky, čo nám pomáha aj v bežnom živote. Tým prekonávame samých seba, bojujeme s tým najsilnejším súperom,“ priznal sa ďalší parkourista, ktorý sa tejto činnosti venuje už niekoľko rokov.

Na Parkour meeting Banská Bystrica je pozvaný každý, kto má záujem si túto netradičnú disciplínu vyskúšať alebo sa dokonca zúčastniť samotného tréningu, za ktorým stojí odhodlanie a tvrdá drina. Jeden z takýchto tréningov bude aj súčasťou tohto podujatia, pod vedením skúsených traceurov z Poľska a Rakúska. Pozostávať bude z rozcvičky v parku pod Pamätníkom SNP a z tréningu v hale banskobystrického Športového gymnázia. Zapojiť sa do tejto časti programu môžete aj vy, a to vyplnením registračného formulára na stránke www.parkour.sk. Bez spomínanej registrácie sa môžete zúčastniť rozcvičky v parku, workshopov, ktoré budú súčasťou podujatia a premietania videí o parkoure.

/PR/

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie