Iné športy

Parádna 1. jazda Petry Vlhovej: Shiffrinová zaostala o 60 stotín sekundy, FOTO

Petra Vlhová v 1. kole slalomu v rakúskom Flachau zajazdila výborne. Predbehla aj svoju najväčšiu sokyňu Mikaelu Shiffrinovú.

Ilustračný obrázok k článku Parádna 1. jazda Petry Vlhovej: Shiffrinová zaostala o 60 stotín sekundy, FOTO
13
Galéria
Zdroj: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po prvom kole nočného slalomu vo Flachau na prvom mieste. Po dravej jazde najmä v druhej časti rytmickej trate získala na svoju najväčšiu konkurentku Američanku Mikaelu Shiffrinovú náskok šesť desatín sekundy. Tretia bola domáca Rakúšanka Katharina Liensbergerová s mankom 65 stotín.

Aj keď obhajkyňa prvenstva Vlhová v hornom úseku nebola najrýchlejšia, pasáž po prvý medzičas bola pre ňu kľúčom k dominantnému prvému kolu. Na svoje pomery a fyzické proporcie nabrala od prvého oblúku dynamiku, akcelerovala v každej bránke a následne svoju jazdu typicky vygradovala. Na prvom meraní mala v podstate rovnaké rýchlostné parametre ako pred ňou Liensbergerová. Domáca favoritka druhého sledu išla agresívne a svižne, pričom od Slovenky ju dištancovali dve chybičky v druhej fáze trate.

So štvorkou svoj výkon oproti konkurencii gradovala aj Shiffrinová, nie však v porovnaní s Vlhovou. Američanke v čistej jazde chýbal esprit a už na prvom medzičase zaostávala za rivalkou 45 stotín. Celkový Vlhovej náskok šesť desatín bol priepastný, na pomerne ľahkom, priamočiarom a čistom kurze delil ďalšie štyri elitné pretekárky balík 24 stotín. Šiesta Michelle Gisinová zo Švajčiarska už strácala výraznejšie (+1,30).

V priloženej fotogalérii nájdete zábery 1. kola slalomu vo Flachau!

V OBRAZOCH: 1. kolo nočného slalomu Svetového pohára žien v rakúskom Flachau
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM