Marcel Mojžiš Krimi

Ozbrojený prepad! Do obchodu vtrhol lupič v kukle, uteká aj s peniazmi

Ozbrojená lúpež v obchode! Nateraz neznámy páchateľ podľa polície vtrhol do predajne tabaku s kuklou na hlave a so zbraňou v ruke. Prišiel k predavačke a začal žiadať peniaze.

Ilustračný obrázok k článku Ozbrojený prepad! Do obchodu vtrhol lupič v kukle, uteká aj s peniazmi
Foto: Eva Viestová

V pondelok okolo 16.45 hodine, neznámy páchateľ maskovaný čiernou kuklou a ozbrojený krátkou guľovou zbraňou, vošiel podľa polície do predajne tabaku na ulici Trieda Dukelských hrdinov vo Valaskej. **V predajni sa v tom čase nenachádzal žiadny zákazník. „Prišiel k predavačke, ktorá stála za pultom a pod hrozbou použitia zbrane od nej pýtal peniaze,“ povedala hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica Mária Faltániová.

V obchode podľa hovorkyne opakoval: „Rýchlo, rýchlo, rýchlo, peniaze, dávaj, dávaj!“, na čo predavačka v obave o svoj život vybrala z pokladne bankovky, ktoré jej páchateľ vytrhol z ruky, vložil si ich do vrecka bundy a z predajne odišiel. Predavačku nezranil, krádežou peňazí spôsobil majiteľke predajne škodu 80 eur.

Podľa popisu je páchateľ vysoký 175 až 180 centimetrov, je štíhlej postavy, má približne 25 až 27 rokov. „Prosíme občanov, ak v blízkosti prepadnutej predajne videli podozrivú osobu, aby nám oznámili akékoľvek informácie, ktoré by nám pomohli tento prípad objasniť. Za túto ozbrojenú lúpež hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov,“ dodala M. Faltániová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM