Otrasná vražda v Bystrici: Richard bude pykať v base s najprísnejším stupňom stráženia

Sudca rozhodol, mladík bude dlhé roky pykať! Richard, ktorý svoju obeť v podnapitom stave dobil, dokopal a zapálil, skončí vo väznici s najprísnejším stupňom stráženia.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Otrasná vražda v Bystrici: Richard bude pykať v base s najprísnejším stupňom stráženia
Zdroj: TASR

Trest 21 rokov a osem mesiacov v najprísnejšom väzení za surovú vraždu ženy (55) uložil senát Okresného súdu v Banskej Bystrici pre bezdomovca Richarda Tauca (24) z mesta pod Urpínom. Rozsudok je právoplatný, pretože prokurátor sa v zákonnej lehote voči nemu neodvolal. Obžalovaný i jeho obhajca sa vzdali práva na odvolanie hneď po vyhlásení verdiktu.

Vražedný útok bezdomovca na Máriu z Hodruše-Hámrov sa stal v noci na 24. júla minulého roku v Mestskom parku v Banskej Bystrici. Po verbálnom konflikte opitý Richard posielal ženu preč a keď videl, že spadla do kvetinového záhonu, išiel za ňou. Najprv ju udieral päsťou do hlavy a potom kopal do hrudníka. Keď prestala javiť známky života, zapálil na nej oblečenie.

Napadnutá žena utrpela rôzne vnútorné i vonkajšie poranenia a popáleniny, ktorým na mieste podľahla. Bezdomovec na súde priznal vinu a oľutoval, čo spravil. V prípravnom konaní okrem iného povedal, že pred útokom pociťoval dunenie v hlave a akoby mu niečo hovorilo „choď, zabi ju, podpáľ !“ Nevedel tomuto nutkaniu zabrániť, akoby mal v sebe satana.

Richard Tauc do svojho zadržania žil v Banskej Bystrici v starom lome v mestskej časti Kostiviarska ako bezdomovec. V minulosti sa liečil na psychiatrii. Vyrastal v detskom domove, svojich rodičov vôbec nepozná a spomedzi súrodencov udržiaval kontakt iba so sestrou bývajúcou v Ružomberku. Detský domov musel opustiť po dovŕšení plnoletosti a asi rok býval u sestry. Trest si Richard Tauc odpyká v Ústave na výkon trestu odňatia slobody s najprísnejším stupňom stráženia. Musí tiež absolvovať protialkoholické liečenie ústavnou formou.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk

Odporúčame