Tlačové správy

Organizácia Ronald McDonald House Charities prispela k obnove detskej nemocnice v Banskej Bystrici

Rekonštrukcia a modernizácia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici, ktorá trvala viac ako štyri roky, bola kľúčovým krokom k transformácii tohto zariadenia na nemocnicu 21. storočia.

Ilustračný obrázok k článku Organizácia Ronald McDonald House Charities prispela k obnove detskej nemocnice v Banskej Bystrici
3
Galéria
Zdroj: McDonald’s

Revízia budovy bola nevyhnutná vzhľadom na nastavenú úroveň poskytovania zdravotnej starostlivosti a podporila ju aj nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities, ktorá financovala vybavenie priestorov. Tie spríjemnia pobyt v nemocnici malým pacientom a ich rodinám.

Detská nemocnica sa zaradila medzi top poskytovateľov zdravotnej starostlivosti na Slovensku

Rekonštrukcia a modernizácia Detskej nemocnice bola realizovaná počas plnej prevádzky. Projekt financovaný prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), s rozpočtom takmer 14 miliónov eur, umožnil kompletnú revíziu takmer 50-ročnej budovy, ktorá potrebovala rekonštrukciu v každej oblasti. Na projekt sa úspešne napojila aj nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities, ktorá prispela sumou viac ako 68-tisíc eur na vybavenie priestorov, ktoré budú malým pacientom pripomínať domov a zabezpečia blízkosť pre rodiny s hospitalizo­vanými deťmi.

Nemocnica mala na starosti všetky aspekty projektu, od plánovania až po jeho finálne dokončenie, čím zabezpečila, že všetky požiadavky a potreby boli riadne splnené. Cieľom tejto transformácie pre realizáciu nemocnice 21. storočia bolo najmä zvýšenie kvality, produktivity a efektívnosti pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Uskutočnený projekt dnes vnímajú pozitívne nielen zamestnanci, ale aj malí pacienti a ich sprevádzajúce o­soby.

Slávnostné odovzdávanie zrekonštruovaných priestorov v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici

Odovzdávanie nových priestorov detskej nemocnice sa uskutočnilo v pondelok 11. decembra 2023 vo vynovených pri­estoroch nemocnice. Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities sa zaviazala k významnému projektu zlepšenia podmienok v detských nemocniciach a financovala vybavenie nemocničných izieb a spoločných priestorov. Táto iniciatíva zahŕňala nielen základné vybavenie ako nábytok, úložné priestory, stoličky a rozkladacie kreslá pre sprevádzajúce osoby, ale aj rôzne drobné detaily ako separačné koše na plienky, plastové odpadkové koše, háčiky na stenu či farebné grafiky, ktoré spestrujú nemocničné steny a majú veľký význam pre pohodlie malých pacientov. Cieľom nemocnice bolo poskytnúť pacientom a ich sprevádzajúcim osobám zdravotnú starostlivosť v prostredí, ktoré je nielen funkčné, ale aj pohodlné a príjemné.

Zakladajúci člen Správnej rady RMHC, MUDr. Robert Vetrák, MPA a zastupujúca riaditeľka RMHC, Lucia Takáčová odovzdali šek na sumu 68 305,96 EUR riaditeľovi Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou, pánovi Jurajovi Gallovi.

Zdroj: McDonald’s

„Tešíme sa, že môžeme povedať, že rekonštrukcia priestorov v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici je úspešne ukončená. Počas nej sa nám podarilo odovzdať potrebné vybavenie, ktoré novo zrekonštruované priestory skrášli, zvýši komfort hospitalizovaných detí a ich rodín a poskytne im pocit domova počas ťažkých chvíľ choroby. Aj táto rekonštrukcia bola možná iba vďaka príspevkom od našich podporovateľov, z ktorých väčšinu tvoria práve zákazníci McDonald’s za­pájajúci sa do pravidelných charitatívnych aktivít v reštauráciách. Poďakovanie patrí aj našim franšízantom a franšízantkám, ktorí celoročne podporujú aktivity RMHC na Slovensku. Vážime si túto podporu a ďakujeme, že pomáhate spolu s nami ,“ dodáva zastupujúca riaditeľka RMHC, n. o. na Slovensku, Lucia Takáčová.

„Úspešnosť tohto projektu je pre nás obrovským zadosťučinením. Nešlo o prvú rekonštrukciu našich priestorov, táto však bola nesmierne náročná, keďže sa bytostne týkala lôžkových oddelení a my sme ju realizovali počas plnej prevádzky, navyše aj v čase pandémie. Našťastie sme ustáli všetky problémy a prekážky. Avšak, finálna podoba našich oddelení by sa tej súčasnej vôbec nepodobala bez ďalšej pomoci. Nadácia RMHC a jej ponuka spolupráce nám doslova spadla z neba! Neviem si vôbec predstaviť, ako by sme dokázali vybaviť izby, herne, jedálne, keby nebolo neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities. Mali by sme síce nové, ale iba biele a prázdne priestory bez duše. Vďaka pomoci RMHC vieme našim pacientom ponúknuť neporovnateľne viac. To, čo je inde iba zbožným želaním, prípadne plateným nadštandardom je dnes u nás samozrejmosťou,“ povedal na margo štedrej finančnej pomoci riaditeľ Detskej nemocnice Juraj Gallo.

Od začiatku svojho pôsobenia pomohla organizácia RMHC už 11 nemocniciam na Slovensku, do ktorých investovala viac ako 910-tisíc eur. Počas 20 rokov svojej existencie tak výrazne prispela k zlepšeniu podmienok a kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre deti na Slovensku.

Ako zabezpečiť blízkosť pre rodiny v nemocniciach?

Organizácia RMHC vykonáva svoje aktivity aj vďaka štedrej podpore širokej verejnosti a licenčných partnerov, ktorí rôznymi zbierkami organizovanými v reštauráciách McDonald´s pris­pievajú na aktivity neziskovej organizácie. Spoločnosť McDonald´s je zakladajúcim a hlavným partnerom neziskovej organizácie. Veľmi obľúbenou je napríklad hranolčeková výzva počas McHappy Day, ktorá tento rok pripadla na piatok 13. októbra. Tento dátum však priniesol šťastie, keďže návštevníci spolu s kúpou hranoliek prispeli do zbierky rekordnou sumou 69 210 eur. Rovnako obľúbenou je aj charitatívna zbierka „Ručičky“, ktorá prebieha počas júna a predvianočná zbierka, v rámci ktorej môžu zákazníci objednať okrem obľúbeného jedla aj rôzne predmety s tematikou Vianoc, a urobiť tak radosť hneď dvakrát. Do podpory neziskovej organizácie sa zapájajú aj samotní licenční partneri McDonald’s, ktorí venujú 50 centov z predaja každého jedného Happy Meal-u.

V reštauráciách môžu každý deň podporiť zákazníci aktivity RMHC aj zaokrúhlením konečnej ceny pri objednávke cez kiosk, vhodením drobných mincí do kasičky pri pokladni, či raz ročne prostredníctvom 2 % dane.

Viac informácií sa dočítate na stránke www.RMHC.sk.

Zdroj: McDonald’s

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: McDonald’s
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM