Monika Obrtalová Iné športy

Olympijské duo z Holandska zaplávalo A- limity na OH

Holandská plavkyňa Marleen Veldhuisová, aktuálna svetová rekordérka na 50 m voľný spôsob v krátkom bazéne spolu s krajanom Dionom Dreesenom získali vo svojich kategóriach Banskobystrický pohár 2011 za najhodnotnejšie výkony na jubilejnom 5. ročníku m

Holandské olympijské duo Veldhuisová a Ranomi Kromowidjojová sa postaralo tiež o najkvalitnejší súboj plaveckého víkendu pod Urpínom, keď na 50 m voľný spôsob obe pokorili časmi 24,88 s, resp. 25,17 olympijský „A“ limit 25,27.

V nedeľnom súťažnom programe v 16 disciplínach a konkurencii vyše 170 štartujúcich zo siedmich krajín sa nestratili ani slovenskí reprezentanti. Banskobystričan Roman Kučík časom 23,78 vyhral súboj na 50 m voľný spôsob pred minuloročným úspešným juniorom Mariusom Radu z Rumunska a Jurjenom Willemsenom z Holandska (24,67). Slovenskí plavci vyhrali sedem z celkového počtu 14 disciplín druhého súťažného dňa a prekonali rekord Slovenska v žiackych kategóriach.