Jakub Forgács Správy

Zvolenskí hasiči, chcú byť bližšie k ľuďom, ktorí potrebujú pomoc: O TOMTO sa uvažuje

Nové plány so sídlom hasičov vo Zvolene. Podľa krajského riaditeľa by mali byť bližšie k ľuďom, ktorí ich potrebujú. O čom sa momentálne uvažuje?

Ilustračný obrázok k článku Zvolenskí hasiči, chcú byť bližšie k ľuďom, ktorí potrebujú pomoc: O TOMTO sa uvažuje
Zdroj: TASR

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Banskej Bystrici doteraz zrekonštruovalo 13 hasičských staníc zo 17 v Banskobys­trickom kraji. Ako informoval riaditeľ KR HaZZ Dušan Sľúka, v Banskej Bystrici napokon nevznikne ich nová základňa, postavená na „zelenej lúke“, ako ešte pred rokom plánovali, ale bude sa rekonštruovať doterajšia hasičská stanica.

„Z regionálneho operačného plánu, kde už končí možnosť čerpania finančných prostriedkov, sme do dnešného dňa zrekonštruovali 13 hasičských staníc z celkového počtu 17, čo si vyžiadalo celkovú výšku viac ako sedem miliónov eur. Máme zrekonštruované všetky hasičské stanice v kraji, ktoré sme mali v pláne, až na Brezno, ktorá sa robila už predtým, a v Poltári, kde sa na budúci rok začne s výstavbou novej stanice,“ konštatoval Sľúka.

V prípade hasičskej stanice v Banskej Bystrici chcú čím skôr začať s jej rekonštrukciou, ktorá bude financovaná zo štátneho rozpočtu. V roku 2016 bude tomu predchádzať projektová dokumentácia, stavebné povolenia a istý čas si vyžiada i verejné obstarávanie. „Počítame, že v roku 2017 by sa mohlo začať so samotnou obnovou, to je naša predstava,“ uviedol Sľúka.

KR HaZZ v prípade hasičskej stanice vo Zvolene momentálne uvažuje o výmene priestorov. Časť Lieskovec, kde zvolenskí hasiči sídlia, nie je z pohľadu výjazdovosti výhodná. Hasiči chcú byť bližšie k ľuďom, ktorí potrebujú pomoc. Sľúka dúfa, že nájdu lepšie priestory a počíta s tým, že prejdú nevyhnutnou rekonštrukciou.

Čítajte tiež:

Hasiči si posvietili na obchodné centrá i supermarkety a tu je výsledok: Sledujte, aké nedostatky odhalili…

S nasadením riskujú vlastné životy, aby zachránili iných: Hasiči v kraji prehovorili o najvážnejších výjazdoch

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM