Jakub Forgács Správy

Zvolenská zastávka MHD sa zmenila na umelecké dielo. Toto je výsledok, FOTO

Projekt rekonštrukcie zastávky MHD na plnohodnotné umelecké dielo na sídlisku Podborová vo Zvolene je na konci. Zvolenčania sa tak môžu tešiť z jednej z najkrajších zastávok na celom Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenská zastávka MHD sa zmenila na umelecké dielo. Toto je výsledok, FOTO
4
Galéria
Foto: Ján Števonka

V rámci úpravy sídlisk a projektu Zvolen mesto farieb, sa mesto spoločne s Podborovským Spolkom, o. z. rozhodli opraviť pre obyvateľov autobusovú zastávku na Borovianskej ulici. Okrem vyčistenia vnútorného priestoru zahŕňa rekonštrukcia aj kompletnú výmenu stien zastávky a ich vymaľovanie. Autorom návrhu maľby je nitriansky výtvarník Aero310 a na realizácii sa podieľal aj zvolenský umelec Jozef Spodniak, známy pod pseudonymom Panika71. Informovala o tom Ľubomíra Honíšková, referentka pre styk s verejnosťou, Mestský úrad.

„Zámerom je zastávku namaľovať, ale aj zapojiť hru svetiel. V návrhu je zakomponovaná príroda, ktorá je pre sídlisko Podborová charakteristická a hlavným motívom je sova,“ vysvetľuje umelec.

Plánovanie projektu a jeho realizácia neboli najľahšie, ale nakoniec sa ho podarilo dotiahnuť do úspešného konca. „Trvalo to vyše jeden a pol roka, kým sa rekonštrukcia mohla uskutočniť, ale verím, že to za to stálo. Zvolenčania sa môžu tešiť nie z najkrajšej zastávky vo Zvolene ale na Slovensku. Obrovská vďaka patrí Mestu Zvolen, SAD Zvolen a podborovskému spolku bez ktorých by sa tento projekt nemohol zorganizovať,“ dodáva Jozef Spodniak.

Objekt bol roky v devastovanom stave a bez záujmu ľudí čím priťahoval vandalov, ktorí toto miesto ničení tohto miesta. „Vďaka revitalizácií by sa tak vyhlo ďalšiemu negatívnemu vplyvu do budúcnosti na tento objekt a vzniklo by zároveň kultúrne a zaujímavé miesto pre obyvateľov a návštevníkov Podborovej,“ uviedol Vladimír Ľupták, zástupca primátorky mesta Zvolen.

V OBRAZOCH: Jedna z najkrajších zastávok MHD je vo Zvolene
4
Galéria
Foto: Ján Števonka
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM