Správy

Zvolenčania sú aj tento rok bez kúpaliska. Aké možnosti majú v okolí?

Druhé najväčšie mesto Banskobystrického kraja je aj tento rok pre regulačné práce bez kúpaliska. Kde sa môžu schladiť?

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania sú aj tento rok bez kúpaliska. Aké možnosti majú v okolí?
Zdroj: Dnes24.sk

Vo Zvolene, druhom najväčšom meste Banskobystrického kraja, nebude ani tento rok otvorené tamojšie sezónne kúpalisko Neresnica. Už druhú sezónu totiž prebiehajú na susediacom potoku protipovodňové práce, ktoré sa do značnej miery dotýkajú aj areálu kúpaliska.

„Okrem iného bol v dôsledku stavebných prác znemožnený aj samotný vstup na kúpalisko,“ uviedol hovorca Mestského úradu vo Zvolene Martin Svatuška.

Zvolenčania tak môžu počas horúcich letných dní využívať najmä neďaleký akvapark v Kováčovej s celoročnou prevádzkou, alebo sezónne kúpalisko v Sliači – kúpeľoch, ktoré sa otvára už o niekoľko dní, v sobotu 15. júna. Najväčšími výhodami tohto, azda najstaršieho a stále fungujúceho, kúpaliska v kraji sú tiché prostredie, krásna príroda v jeho okolí a termálna voda, ktorá bazénom neustále preteká.

Obyvatelia v regióne majú možnosť kúpať sa už od konca mája aj v ďalšom kúpeľnom sezónnom kúpalisku – v Dudinciach. Od stredy 12. júna je otvorené aj jediné bio kúpalisko v kraji – Krtko vo Veľkom Krtíši. Ako uviedla hovorkyňa tamojšieho mestského úradu Erika Grega, slávnostné otvorenie bude v sobotu, 15. júna a spojené bude s veľkou detskou párty.

Na kúpalisku s kapacitou 1500 miest vysadili jeho správcovia tento rok skoro 100 stromov, ktoré majú návštevníkov chrániť pred horúcim slnkom. „Zakúpili sa aj nové slnečníky a lehátka,“ doplnila Grega.

Sezónne kúpalisko v Detve plánujú otvoriť koncom júna. „V súčasnosti na ňom prebiehajú posledné technické úpravy. Nanovo sú napríklad vymaľované bazény a rekonštruuje sa oplotenie areálu,“ priblížila situáciu na tamojšom kúpalisku hovorkyňa Mestského úradu v Detve Zuzana Vrťová.

Podľa informácii na webovej stránke mesta Poltár, letná sezóna na tamojšom kúpalisku bude od 5. júla do 30. septembra 2019.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM