Stanislav Černák Rôzne

Zvolenčania podľahli mánii: Svoje kérky vystavujú anonymne na obdiv. FOTO

Tetovania. Fenómen dnešnej doby? Dalo by sa to nazvať aj tak. Na Facebooku vznikla zaujímavá komunita, kde sa Zvolenčania môžu pochváliť zaujímavými výtvormi, ktoré zdobia ich telá. A niektoré miesta, kde sa nachádzajú ich kérky by ste možno nečakali.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania podľahli mánii: Svoje kérky vystavujú anonymne na obdiv. FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Je pravda, že tetovanie má dlhú tradíciu v rôznych častiach sveta. Výrazným fenoménom sa stalo najmä v poslednom desaťročí. Profesionálni tatéri povýšili svoje výtvory už na umelecké diela.

Tento fenomén samozrejme neobišiel ani Zvolen. No schválne, koľkí z vás, čo čítajú tieto riadky majú na svojom tele nejakú ozdobu alebo aspoň minimálne poznajú človeka, ktorého telo skrášľuje tetovanie. Na známej sociálne sieti vznikla zaujímavá komunita nazvaná Kérky Zvolen, kde môžu Zvolenčania anonymne posielať fotky diel, ktoré zdobia ich telá.

Pochváľte sa svojim tetovaním

Ako nám prezradil správa tejto komunity, všetko funguje anonymne len kvôli zverejňovaniu svojich tetovaní alebo sa iba kochaním na zverejnené výtvory. „Keďže počet ľudí stúpol, už rozmýšľame, ako to vylepšiť a posunúť sa ďalej,“ doplnil.

„Dôvod na založenie tejto stránky bol jednoduchý, išlo nám o zverejňovanie tetovaní. Ľudia nám môžu posielať fotky svojich kériek alebo sa len môžu kochať jednotlivými výtvormi. A keďže podľa našich informácií nič podobné v okolí Zvolena neexistuje rozhodli sme sa založiť túto komunitu. A sme radi, že ľudia sú aktívni a svojim tetovaniami sa chcú pochváliť,“ povedal pre Zvolen 24 jeden zo správcov stránky, ktorý kvôli zachovaniu pravidiel komunity nechcel byť menovaný.

Známe mená

Vo Zvolene istotne netreba nikomu, kto sa o tetovanie zaujíma, extra zvlášť predstavovať mená Robo Ivan alebo Viktor Uhlík. „Títo dvaja tatéri sú majstri svojho umenia. Vieme to na základe vlastných skúseností, ale aj na základe správ, ktoré nám chodia,“ prezradil správca komunity.

Pôvodným zámerom bola len prezentácia tetovaní Zvolenčanov. „Postupne nám začali chodiť aj správy zo zahraničia, tak zverejňujeme aj tie, keďže nemáme problém so zverejnením tetovania aj z inej oblasti a najmä ak sa je na čo pozerať,“ dodal správca.

V našej fotogalérii si môžete pozrieť niekoľko zaujímavých výtvorov, ktoré zdobia telá viacerých Zvolenčanov.

Foto: Kérky Zvolen

Zvolenčania anonymne zverejňujú na Facebooku svoje tetovania
27
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM