Jakub Forgács Správy

Zvolenčania doručili už asi 2 000 žiadostí o rezidentskú kartu. S čím sa obracajú na magistrát?

Nedostatok parkovacích miest na najväčšom sídlisku v meste majú pomôcť riešiť aj rezidentské karty. Ako zareagovali ľudia spod Pustého hradu?

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania doručili už asi 2 000 žiadostí o rezidentskú kartu. S čím sa obracajú na magistrát?
Zdroj: TASR

Projekt zavedenia rezidentského parkovania na sídlisku Západ pokračuje. Do konca mája by mali byť podané žiadosti o samotnú kartu, následne dôjde k vyhodnoteniu formulárov a bude sa môcť pristúpiť ku konkrétnym riešeniam. Nový systém parkovania by mal začať fungovať v budúcom roku.

Riešenie parkovania na Západe je aktuálnou témou od jesene. Vtedy boli zo sídliska vylúčené nadrozmerné vozidlá, aby sa uvoľnila aspoň malá časť parkovacích miest. Kto sa však aspoň raz prešiel sídliskom vo večerných hodinách, asi uzná, že problém vyžaduje komplexnejšie riešenie. „Je potrebné si uvedomiť, že pracujeme s lokalitou, kde je hustá zástavba, problémy s pozemkami, a kde sa obyvatelia v ankete vyjadrili, že nechcú nové parkovacie miesta na úkor zelene. Systém rezidentského parkovania sa tak javí ako jediné reálne riešenie,“ hovorí Dušan Gdovin, referent pre dopravu zvolenského magistrátu.

S akými otázkami obyvateľov sa magistrát stretáva pri doručovaní formulárov? „Ľudia chcú poznať detaily – koľko kariet bude vydaných na jednu domácnosť, kde budú môcť parkovať návštevy a podobne. Trpezlivo vysvetľujeme, že všetky detaily budú známe až po prijatí nového VZN. Predpokladá sa, že by to malo byť na jeseň.“ Ľudia výzvu mesta na prihlásenie svojich vozidiel chápu, doručených bolo zatiaľ približne dvetisíc formulárov. Napriek tomu sa na úrade stále stretávajú s otázkou, či je prihlásenie auta naozaj potrebné.

„Je to nesmierne dôležité, neodovzdaním žiadosti sa skresľujú reálne parkovacie potreby. Ľudia tým v konečnom dôsledku môžu poškodiť sami sebe, lebo ich ulica bude štatisticky vykazovať potrebu menšieho množstva parkovacích miest ako je skutočnosť“ vysvetľuje Gdovin.

Formuláre boli postupne distribuované do všetkých schránok, nájsť ich možno aj na internetovej stránke. Zaslať ich obyvatelia môžu e-mailom, prípadne doručiť osobne na mestský rad.

Čítajte tiež:

Riešenie nedostatku parkovacích miest? Na najväčšom sídlisku v meste zavedú rezidentské karty

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM